پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۵۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۴
با همراهی رئیس هیئت دو و میدانی کرمانشاه رقم خورد :
دو و میدانی کاران ایران در پایان تورنمنت بین المللی بلاروس به 3 مقام اولی، 3 عنوان دومی و یک مقام سومی دست یافتند و یک رکورد جدید ملی نیز به ثبت رساندند.
دو و میدانی کاران ایران در پایان تورنمنت بین المللی بلاروس به 3 مقام اولی، 3 عنوان دومی و یک مقام سومی دست یافتند و یک رکورد جدید ملی نیز به ثبت رساندند.

به گزارش خبرنگار ورزشی گیتی آنلاین به نقل از  روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، روز پایانی تورنمنت بین‌المللی دو و میدانی بلاروس از عصر امروز (شنبه) 30 تیرماه در هوای بارانی شهر مینسک پیگیری شد و همین امر موجب شد تا عملکرد منتخبین دو و میدانی ایران در مواد مختلف با افت روبه رو شود. با همین شرایط بد جوی در برگزاری این مسابقات، دو و میدانی کاران ایران موفق شدند به یک مقام نخست، 2 مقام دومی و یک عنوان سومی دست یافته و یک رکورد جدید ملی نیز به ثبت رسانند.

در ماده 400 متر بامانع، رضا ملک پور، دونده خوش آتیه دو و میدانی ایران موفق شد با ثبت زمان 50.64 ثانیه ضمن کسب مقام اولی، رکورد ملی این ماده را که پیش از با زمان 50.92 ثانیه در اختیار خود داشت ارتقاء دهد. سیر صعودی و رکوردشکنی های اخیر این ورزشکار جوان در ماده 400 متر بامانع، روزنه امیدی برای موفقیت دو و میدانی ایران در این ماده به شمار می رود.

در 1500 متر، امیر مرادی، حسین کیهانی و مسلم نیادوست به رقابت با دیگر دوندگان پرداختند. مرادی با زمان 3:45.31 دقیقه به عنوان دومی رسید، کیهانی با توجه به مسابقه سنگین روز گذشته در ماده 3000 متر بامانع با رکورد 3:45.33 ثانیه سوم شد و نیادوست با زمان 3:46.68 دقیقه به عنوان چهارمی دست یافت.

علی خدیور در 200 متر با ثبت رکورد 21.32 ثانیه به مقام دوم رسید و سبحان طاهرخانی در ماده پرش طول با رکورد 7.03 متر به عنوان هشتمی رسید. این مسابقه در حالی برگزار شد که بارش شدید باران مانع از عملکرد مطلوب همه پرندگان شد.

رضا مقدم در پرتاب چکش نیز به جمع برترین ها راه نیافت.

 روز گذشته نیز ورزشکاران دو و میدانی ایران به 3 عنوان اولی و یک مقام دومی دست یافته بودند. حسین کیهانی در ماده 3000 متر بامانع با ثبت رکورد 8:40.99 دقیقه به عنوان نخست دست یافت و بهترین عملکرد خود را در فصل رقابت های دو و میدانی سال جاری به ثبت رساند. کیهانی امروز نیز علی رغم حضور در مسابقه روز گذشته با عملکرد خوبی در ماده 1500 متر سوم شد.

امیر مرادی در ماده 800 متر با رکورد 1:50.12 دقیقه و علی خدیور نیز با زمان 46.80 ثانیه در 400 متر به عنوان نخست دست یافتند.

در ماده پرتاب دیسک نیز بهنام شیری با پرتابی به طول 59.40 متر به مقام دومی رسید.

بنابراین تیم منتخب دو و میدانی ایران با کسب 3 مقام اولی، 3 عنوان دومی و یک مقام سومی و جا به جایی یک رکورد ملی از تورنمنت بین‌المللی مینسک بلاروس به کار خود پایان داد.

لازم به یادآوری است، محمد محسن ربانی به عنوان مربی و هاشم صیامی (دبیر فدراسیون دو و میدانی) به عنوان سرپرست و روشن زاده رئیس هیئت دو و میدانی کرمانشاه بعنوان نماینده فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران،  منتخبین دو و میدانی ایران را در این رقابت‌ها همراهی کردند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:کیومرث پاشایی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: