پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۵۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
امروز سه شنبه از شبکه چهار سیما به روی آنتن می رود
ظرفیت سازی برای جذب و بکارگیری نخبگان موضوع این هفته برنامه رو در رو از شبکه چهار سیماست که امروز ساعت 19 به صورت زنده به روی آنتن می رود.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما؛ بنیاد ملی نخبگان در سال 1385 به دستور مقام معظم رهبری تاسیس شد و وظایفی نظیر برنامه‌ریزی برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی از نخبگان، جذب، حفظ و به‌کارگیری آنان برای ارتقای تولید علم و فناوری به این بنیاد محول شده است.

در این دوره علاوه بر تدوین قوانین و مقررات ناظر بر حمایت از نخبگان، سند راهبردی کشور در امور نخبگان هم تدوین شد و در آبان ماه سال 1392 در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و مبنای عمل قرار گرفته است.

علاوه بر این در نشست شورای ستاداجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان که در اردیبهشت ماه سال 1395 برگزار شد موضوع تشکیل خانه نخبگان به تصویب رسید، تا به صورت نهادی غیردولتی، در کنار بنیاد ملی نخبگان و در مسیر تسهیل و حمایت موثرتر از جامعه نخبگان گام بردارد.

حال با گذشت حدود 12 سال از تاسیس بنیاد ملی نخبگان، عملکرد این دستگاه ستادی؛ زیر بوته نقد قرار گرفته و تاثیر آن در جذب و هدایت نخبگان در عرصههای مختلف اقتصادی و اجتماعی قابل رصد و ارزیابی شده است.

اینکه چه تعداد نخبه در 12 سال گذشته شناسایی، سازماندهی و به کارگیری شده‌اند، چه مشکلاتی پیش روی جامعه نخبگان کشور وجود دارد، و بنیاد ملی نخبگان چه میزان در تمهید شرایط برای فعالیت و اثرگذاری آنان تاثیر داشته است موضوع این هفته برنامه رو در رو است.

و برنامه امروز سه شنبه 2 مرداد 1397 با موضوع ظرفیت سازی برای جذب و بکارگیری نخبگان با حضور دکتر عبدالرضا مصری. نماینده مجلس و دکتر محمد مهدی نوری نژاد معاون سابق وزارت علوم همچنین دکتر محمد ناطق مدرس دانشگاه و دکتر محمدرضا سعیدی دکترای مدیریت کسب و کارهای بین المللی و کار آفرینی ازسوئد به روی آنتن می رود.

برنامه رو در رو کاری از گروه سیاسی شبکه چهار سیما هر هفته دوشنبه ها ساعت 21 پخش می شود که با تغییر در زمانبندی کنداکتور به روزهای سه شنبه ساعت 19 منتقل شده، تهیه کننده این برنامه را آقای سید مهدی حسینی از پیشکسوتان عرصه رسانه و اطلاع رسانی بر عهده دارد.


نویسنده:اکرم سادات حسینی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: