پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۵۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
در سالن 27 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ:
شرکت نبکا شرکتی است که خدمات هوشمندسازی ارائه می کند. در بیمارستان های هوشمند قابل حمل این شرکت در زلزله کرمانشاه حتی خدمات جراحی ارائه شده است.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ در محل نمایشگاه بین المللی تهران دایر است. این نمایشگاه از 6 مردادماه آغاز به کار کرده و تا 9 مردادماه ادامه دارد.
سالن بیست و هفت محل ارائه فعالیت های الکام استارز و الکام ترندز است.
در غرفه 1430 شرکت نبکا با عناوین ساختمان هوشمند و کشاورزی هوشمند زمینه فعالیت خود را به بازدیدکنندگان معرفی کرده است.
نظرم جلب شد و به غرفه وارد شدم پیمان قانع معاون بازرگانی شرکت نبکا در مورد فعالیت های این شرکت توضیحاتی داد که دانستن آن شاید بتواند در دیدگاه ما نسبت به تغییر روش زندگی تاثیری جدی داشته باشد.
نبکا در زمینه های مختلفی فعالیت می کند. از تولید محصولات هوشمند جزئی و ارائه آن ها در دیجی کالا گرفته تا هوشمندسازی ساختمان ها و باغات و مزارع کشور .
معاون بازرگانی نبکا در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین ضمن اشاره به محورهای کلی فعالیت های شرکت متبوعش، گفت:
زمینه کاری شرکت ما ارائه راهکارهای هوشمند سازی ساختمان ها و شهرها و زمین های کشاورزی و باغ هاست. ما در این زمینه به محصولاتی دست یافتیم که به هوشمندسازی کمک می کند و آنها را تجاری سازی کردیم.
قانع ادامه داد: هم اکنون ما محصولات تجاری سازی شده ای داریم از قبیل لامپ روشنایی هوشمند،  که در دیجی کالا در حال فروش است.
وی افزود: همچنین ما در زمینه برنامه های کاربری یا اپلیکیشن های هوشمندسازی شهر نیز توانسته ایم براساس معیار نزدیک ترین خدمت دهنده یا near by برای شهروندان و به ویژه گردشگران این امکان را فراهم کنیم که بتوانند نزدیک ترین رستوران یا داروخانه شبانه روزی را شناسایی کنند و نیازهای اولیه خود را برآورده کنند.
ایجاد بیمارستان هوشمند یکی دیگر از خدماتی است که این مجموعه به خوبی از پس آن برآمده است. معاون بازرگانی نبکا در این زمینه تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه این افتخار را داشتیم که سه تا از بیمارستان های ما در منطقه حضور پیدا کردند و حتی در داخل این بیمارستان ها عمل جراحی انجام شد. وی در ارتباط با بیمارستان هوشمند گفت: ما یک کانکس شش متری تحویل می گیریم و یک بیمارستان هجده متری ارائه می دهیم. به دلیل قابل حمل بودن واحدهای درمانی ایجاد شده که حالا می تواند مثلا در یک اتوبوس آی سی یو ایجاد کرده باشیم و اتوبوس دیگری را تبدیل به سی سی یو کرده باشیم و به همین ترتیب بخش های مختلف بیمارستانی مثل اورژانس و بخش مراقبت های ویژه را ایجاد می کنیم و با پنج تا اتوبوس یک مجتمع بیمارستانی مجهز را ایجاد می کنیم.
و بالاخره مسئله هوشمندسازی مزارع و باغ های کشاورزی که این روزها مسئله روز است را شرکت نبکا به وسیله سنسورهای سنجش رطوبت و ph خاک را مدیریت می کند به نحوی که در ایام بارندگی آبیاری زمین کشاورزی و یا باغ به تعویق می افتد به نحوی که در شرایط مورد نیاز آبیاری انجام می شود و در مورد خاک نیز به همین صورت سنسورها به موبایل کشاورز اطلاع می دهند که در این زمان گیاه نیازمند گرفتن کود سیاه و سفید است.
قانعی در پایان گفت ما یک شرکت هلدینگی هستیم که به عنوان یک شرکت مادر شرکت هایی با توانمندیهای IT و IOT را در زیر مجموعه خود داریم و در حال افزایش انواع فعالیت های خود در حوزه هوشمندسازی هستیم.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: