پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۱۵۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
گروه اجتماعی - اگر کسی صفت و خصوصیتی را در نامزدش مشاهده کند که مورد پسندش نباشد و بخواهد آن را برطرف یا اصلاح کند یا صفت و حالتی را در او ایجاد کند، بهترین دوران برای این «اصلاح و تغییر» دوران نامزدی است.
اگر در دوران نامزدی، ماهرانه برخورد و به وظایف مخصوص آن عمل شود، می‌تواند در بالندگی و پرباری و استحکام دوران‌های بعدی، تأثیر عمیقی داشته باشد. دوران نامزدی از جهتی مهم‌تر، پربارتر و سازنده‌تر از دوران پس از عروسی است که می‌توان در این فاصله و با ایجاد شناخت‌های لازم، شالوده و پایه‌های زندگی آینده را بنا نهاد.

برخی از مهم‌ترین دستاوردهای به‌دست‌آمده از دوران نامزدی، عبارتند از:

افزایش شناخت نسبت به یکدیگر، برای تفاهم بیشتر

هرچند دختر و پسر در مرحله گزینش باید شناخت کافی نسبت به هم پیدا کرده باشند؛ اما علاوه بر آن شناخت، باید در دوران نامزدی، آشنایی ملموس‌تر، محسوس‌تر و بیشتری از یکدیگر پیدا کنند و با روحیات و اخلاق و دیدگاه‌های هم بیشتر آشنا شوند.

در حقیقت، این آشنایی و شناخت در دوران نامزدی، تکمیل‌کننده‌ شناخت مرحله‌ گزینشی است. آنگاه در پرتو این آشنایی نزدیک و کامل، خود را برای تفاهم و سازگاری در زندگی مشترک، آماده می‌کنند. آن شناخت، برای انتخاب بود و این شناخت برای «تفاهم و سازگاری«.

اصلاح و تغییر

اگر کسی صفت و خصوصیتی را در نامزدش مشاهده کند که مورد پسندش نباشد و بخواهد آن را برطرف یا اصلاح کند یا صفت و حالتی را در او ایجاد کند، بهترین دوران برای این «اصلاح و تغییر» دوران نامزدی است؛ چون هنوز روابط‌شان عادی نشده و نسبت به هم احترام و محبت خاصی قائل‌اند؛ درنتیجه پذیرش‌شان از همدیگر بیشتر و زمینه‌ تحول و تغییر و اصلاح، مساعدتر است (اما نباید از یاد برد که نمی‌توان فردی را که سال‌ها به شیوه و عادت خاصی خو گرفته، اساسا و به‌طور کلی تغییر داد و متحول کرد؛ بنابراین منظور اصلاح و تغییر در اصول بنیادین فرد نیست).

افزایش محبت

از شرط‌های اصلی سعادت در زندگی زناشویی، محبت است و زمینه آن باید قبل از عقد فراهم شده باشد؛ اما دوران نامزدی، بهترین فرصت برای افزایش و تحکیم محبت است. رفتار و گفتار و تمام اعمال نامزدها، در افزایش محبت یا کاهش آن، مؤثر است؛ بنابراین طرفین باید کاملا مواظب اعمال خود باشند و از هر عمل پسندیده‌ای که باعث افزایش محبت می‌شود، کوتاهی نکنند و از کارهایی که موجب دلسردی و کاهش محبت می‌شود، اجتناب کنند.

بها دادن به احساسات و عواطف یکدیگر

نامزدها باید مراقب عواطف و احساسات یکدیگر باشند و به آن بها و جواب مناسب دهند. برخی از نامزدها، به عواطف و احساسات لطیف نامزدشان، بهای لازم را نمی‌دهند و به او بی‌اعتنایی و تصور می‌کنند این کارشان باعث عزیزتر شدن‌شان می‌شود؛ حال ‌آنکه کاملا برعکس است و چنین رفتاری باعث جریحه‌دار شدن عواطف نامزدشان می‌شود و درنتیجه کینه او را به دل می‌گیرد و ممکن است لطمه‌های سنگینی به زندگی‌شان وارد کند.

هدیه دادن

هدیه در جلب دل‌ها و افزایش محبت‌ها، نقش مؤثری دارد. بر نامزدها لازم است که از این نکته‌ زیبا و مهم غفلت نکنند. لازم نیست که هدیه، گران‌قیمت باشد؛ بلکه اگر زیبا و مورد علاقه طرف مقابل باشد و با ظرافت داده شود، کافی است. هدیه‌دادن، ظرافت و سلیقه خاصی را می‌طلبد و همچنین باید دوطرفه باشد./

انتهای پیام/*

منبع :  پایگاه خبری پلیس ایران
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: