پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۱۵۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: فشار زیاد به مراتع جهت تعلیف دام موجب تخریب و نابودی عرصه های طبیعی می شود بنابراین با تمهیدات لازم باید وضع موجود را به نحو احسن حفظ کرد.
        به گزارش گیتی آنلاین آذربایجان‌غربی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسمعیل کریم زاده در جلسه شورای مدیران و روسای ادرات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان که با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سالن جلسات ساختمان اداره کل منابع طبیع استان برگزارشد، اظهارکرد: بیش از 2 میلیون و 668 هزار هکتار مرتع و 101 هزار هکتار جنگل در استان جزو عرصه های منابع طبیعی است که وظیفه حراست و حفاظت از آن را بر عهده داریم.

  کریم زاده افزود: باید برای استفاده مداوم و اقتصادی از مرتع باید در انتخاب تعداد دام دقت کافی به عمل آید تا متناسب با ظرفیت مرتع باشد، در حال حاضر 7.6 میلیون واحد دامی در استان از مراتع ملی استفاده می کنند که این میزان واحد دامی 2 و نیم برابر مساحت عرصه های ملی آذربایجان غربی است که تداوم این روند باعث تسریع در تخریب و مراتع خواهد شد.

  وی به چهار وظیفه اصلی تعریف شده برای حفاظت از عرصه های ملی اشاره و اضافه کرد: حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری اصولی از عرصه های طبیعی به عنوان حافظان زمین بر عهده ماست. با توجه به حجم گسترده اراضی ملی در آذربایجان غربی این وظیفه خطیر و حساس در سطح اراضی ملی به عهده اداره کل منابع طبیعی و سربازان این عرصه ها گذاشته شده است.

  کریم زاده در ادامه با بیان اینکه در استان آذربایجان غربی معادن غنی و بکری وجود دارد، بر لزوم پیگیری مسئولان جهت برطرف شدن مشکلات معدن کاران استان نیز تاکید کرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: