پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی ۱۵ درصد افزایش داشته است.
گیتی آنلاین- به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی سیستان و بلوچستان، محمدحسین امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: تعداد دانشجویان کشور با کاهش ۲۰ درصدی مواجه است به‌طوری که ظرف سه سال اخیر تعداد آنها از ۵ میلیون دانشجو به ۴ میلیون رسیده است، این در حالی است که تعداد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی ۱۵ درصد افزایش داشته است. ضمن اینکه با حذف سهمیه‌ها و ارتقای کیفیت نظام آموزشی به‌طور میانگین یک نمره در معدل ورودی‌های این دانشگاه افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: ۴۶ هزار مدرس برای دریافت کد مدرسی ثبت‌نام کرده و آزمونی برای آنها برگزار شد که فقط ۸ هزار نفر توانستند کد مدرسی دریافت کنند و مابقی هم به دلیل نداشتن شرایط لازم نتوانستند مدرس دانشگاه جامع علمی و کاربردی شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: ۷۵ درصد مدرسین در اغلب استان‌های کشور مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته‌اند اما ارزیابی مدرسین استان تهران به دلیل تعداد زیادشان دو سال زمان می‌برد.

وی بیان کرد: ارزیابی مدرسین دانشگاه جامع علمی کاربردی که از سال ۹۵ آغاز و اجرای آن از سال ۹۶ شروع شد، بر اساس اسناد بالادستی نظام دانشگاهی صورت گرفته است. این در حالی است که در طول دو سال اخیر حتی یک مورد جذب مدرس جدید خارج از چارچوب نظام‌مند تعریف‌شده نداشته و قرار نیست کسی هم به جمع مدرسین جدید بر این اساس اضافه شود، زیرا قانون در این خصوص کاملاً مشخص است.

امید تصریح کرد: تمام برنامه‌های درسی این دانشگاه که شامل ۸۰۰ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی است، مورد ارزیابی قرار گرفته و ساماندهی لازم برای آن در حال اقدام است که امیدواریم تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۹۷ همه برنامه‌های درسی مورد ارزیابی قرار گیرند.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: