پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
مدیر تیم فوتبال امید کشورمان در خصوص دیدار این تیم مقابل عربستان در بازی‌های آسیایی اندونزی می‌گوید که این بازی را بدون مسائل سیاسی دنبال خواهند کرد.

حمید استیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت تیم فوتبال امید کشورمان پیش از دیدار حساس این تیم مقابل عربستان در بازی‌های آسیایی اندونزی که روز چهارشنبه برگزار می‌شود، گفت: وضعیت خوب است و خوشبختانه همه بازیکن‌ها را در اختیار داریم. دو بازیکنی هم که قبل از بازی با چین آسیب دیده بودند، به تیم اضافه شده‌اند. مشکل غذایی‌مان هم که روزهای اول داشتیم، اکنون حل شده و تنها مشکل فاصله هتل تا زمین تمرین است که یک ساعت و نیم زمان رفت و یک ساعت و نیم زمان برگشت ماست که خسته‌کننده می‌شود.

وی با اشاره به شرایط تمرینی سخت تیم امید که بازیکنانش باید زمان زیادی را تا محل تمرین طی کنند، گفت: با تمام مواردی که هست، منتظر بازی با عربستان هستیم. کادر فنی هم خوب با تیم کار می‌کند و بازیکنان بسیار منضبط و خوب در تمرینات شرکت دارند. تا رسیدن به اینجا هم سه بازی تدارکاتی داشتیم که دو بازی با عراق برگزار کردیم و یک بازی هم با تیم چین داشتیم. هر دو بازی هم با تیم‌هایی بود که به‌لحاظ سنی بزرگ‌تر از تیم ما بودند و این برای بازیکنان ما خوب بود. نقاط ضعف و قوت‌مان را متوجه شده‌ایم، اما مطمئناً اگر بازی دوستانه بیشتری داشته باشیم، شرایط‌مان تا بازی‌های انتخابی المپیک بهتر و بهتر می‌شود. خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌ای که با فدراسیون فوتبال و کادر فنی داشتیم، سیاست را این‌گونه تعیین کردیم که تیم زیر 21 سال را به بازی‌های آسیایی اعزام کنیم تا برای المپیک آینده‌نگری کنیم.

مدیر تیم فوتبال امید کشورمان در پاسخ به این سؤال که میزان آمادگی بازیکنان به چند درصد رسیده است و چه انتظاری باید از آنها داشت، تصریح کرد: درصدی نمی‌توان تعیین کرد، اما تیم فعلی یکی از تیم‌های خوبی است که در این شرایط سنی داشتیم. بچه‌ها درون زمین هم شرایط خوبی دارند و اگر بازی با چین را دیده باشید، به‌لحاظ ایجاد موقعیت گل و انسجام، شرایط تیم خوب بود. بازیکنان هم روز به روز بهتر با تفکرات کرانچار آشنا می‌شوند و کادر فنی هم بهتر بازیکنان را می‌شناسد که این به آینده تیم ما کمک می‌کند. این روند خیلی برای تیم مثبت بوده و این را هم بگویم که یکی از شاخصه‌های اصلی این تیم رفتار و اخلاق بازیکنان است.

استیلی درباره مشکل اعضای کادر فنی که نتوانسته‌اند برای آنالیز عربستان فیلم مناسبی از بازی‌های این تیم به دست بیاورند، گفت: بله، ما نتوانستیم فیلم خوبی از بازی‌های آنها پیدا کنیم. یکی دو فیلم نصفه و نیمه از بازی‌های آنها داریم که با یک دوربین ضبط شده است و مطمئناً اگر آنها را خوب آنالیز کنیم، وضعیت هم بهتر می‌شود. این موضوع خیلی مهم است که بتوانیم بازی‌های دوستانه حریفان‌مان را داشته باشیم و گویا می‌توانیم با خریدن یک دستگاه این مشکل را حل کنیم. در این زمینه هم اقدام کرده‌ایم و فدراسیون فوتبال هم قول هرگونه همکاری را داده است.

وی در واکنش به اولین رویارویی دو تیم ایران و عربستان پس از مشکلات اساسی سیاسی که بین دو کشور به وجود آمده بود، اظهار داشت: اینجا مسائل فوتبالی مورد بحث است و در میدان فوتبال هم مسائل سیاسی جایی ندارد و ما هم با آنها مشکلی نداریم. ما دنبال فوتبال جوانمردانه، خوب و قطعاً یک نتیجه خوب هستیم. در فوتبال هم، با یکدیگر دوست هستیم و به‌نظرم فوتبال کشورها را به هم نزدیک می‌کند. اگر خاطرتان باشد در بازی با آمریکا هم که در جام جهانی برگزار شد و اولین بازی ما با آمریکا بود، به یکدیگر دست دادیم، عکس یادگاری گرفتیم و نشان دادیم سیاست در فوتبال دخیل نیست.

انتهای پیام/*

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: