پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۱۶۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی:
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد که کمک‌های مردمی فقط 10 درصد بودجه کمیته امداد را تامین می کند.
به گزارش گیتی آنلاین،«حبیب ا... آسوده»، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، در  در گردهمایی ائمه جمعه استان که با حضور آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و ائمه جمعه استان در دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان برگزار شد گزارشی از وضعیت افراد تحت پوشش کمیته امداد استان ارائه کرد و گفت: طی سه ماه اخیر نوسانات ارزی، فشار اقتصادی زیادی را بر مردم قشر پایین جامعه تحمیل کرده است و امروز کسانی به ما مراجعه می‌کنند که بازنشسته هستند یا حقوق حداقل یک‌ میلیون تومان دارند.
وی ادامه داد: مفهوم این مسئله، این است که وضعیت فقر در جامعه به ‌شدت نگران‌کننده است. فقر در حد فقر مطلق، امروز به افراد آسیب می‌زند و کرامت انسان‌ها در برخی جاها رعایت نمی‌شود و امکانش هم نیست.
آسوده به موضوع هجمه‌های صورت گرفته طی چند ماه اخیر درباره هزینه کردن وجوه صندوق‌های صدقه برای خارج از کشور، اشاره کرد و گفت: سال گذشته کل وجوهی که از صندوق‌های صدقات استان جمع‌ آوری‌شده فقط 23 میلیارد تومان بوده در حالی‌ که بودجه ما بیش از 650 میلیارد تومان است. وجوه طرح‌های اکرام و زکات محرومان را هم که به این رقم اضافه کنیم، به 50 میلیارد تومان خواهد رسید یعنی رقم کمک‌های مردمی فقط 10 درصد بودجه کمیته امداد را پوشش می‌دهد و سرانه کمک به صندوق‌های صدقه هر فرد ساکن در استان، حدود 200 تومان است.
وی ادامه داد: امکان جابه جایی وجوه حاصل از صندوق‌های صدقه به خارج استان و حتی خارج از شهرستان به ‌هیچ ‌وجه وجود ندارد، چه برسد به این‌که از کشور خارج شود.
آسوده درباره تعداد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد نیز گفت: تا مدتی قبل، 186 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امدادبودند که به تازگی به دلیل مشکلات اقتصادی بیش از پنج هزار خانوار دیگر را مشمول سهمیه پوشش کمیته امداد قرار دادیم. پیش‌بینی ما این است که چند خدمتی‌ها و خدمات معیشتی ما تا دو ماه آینده به مرز 200 هزار نفر در استان خواهند رسید.
مدیرکل کمیته امداد استان به موضوع تأمین مسکن افراد تحت پوشش نیز اشاره کرد و گفت: بیش از 40 هزار نفر در استان بدون مسکن هستند که اگر بنا بر اعتبارات دولتی باشد، 40 سال طول می‌کشد تا آن‌ها مسکن دار شوند. لذا ما نیازمند تأمین مسکن این قشر از جامعه از طریق انفاق و زکات و در این باره نیازمند کمک ائمه جمعه هستیم.
نویسنده:مهدی صبوری نیک
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: