پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۴
وزیر دفاع گفت: با توجه به تمرکز دشمن روی سامانه های ضد موشک ما هم تمرکز اصلی خود را روی ارتقا توان موشکی گذاشتیم و چون تنوع موشکی خوبی داشتیم روی دقت رادار گریزی و مقابله با سامانه های ضد موشک گذاشتیم.

‎به گزارش خبرنگار‌ دفاعی خبرگزاری تسنیم امیر حاتمی وزیر دفاع در برنامه نگاه یک گفت: با توجه به تمرکز دشمن روی سامانه های ضد موشک ما هم تمرکز اصلی خود را روی ارتقا توان موشکی گذاشتیم و چون تنوع موشکی خوبی داشتیم روی دقت رادار گریزی و مقابله با سامانه های ضد موشک گذاشتیم.
‎وی افزود: در حوز پدافند هوایی هم اقدامات خوبی انجام داده ایم. و همچنین تانک کرار را که آماده شده بود را برای تست تحویل نیروهای مسلح دادیم.
‎وزیر دفاع ادامه داد: فتوای رهبر انقلاب مبنی بر عدم بکارگیری سلاح های هسته ای و کشتار جمعی برای ما یک اصل است و هیچگاه به سمت استفاده از این نوع سلاح نمی رویم
‎امیر حاتمی درباره توان وزارت دفاع برای تولید تسلیحات گفت: این توانایی یک توانایی واقعی است.بسیاری از کارها حاصل توانمندی خودمان است و ما دارای یک صنعت به تمام معنا هستیم.موشک فاتح یک خانواده است و فاتح مبین یکی از اعضای این خانواده است که متناسب با تهدیدات به روز شده است. می توانیم به هرحوزه ای که نیاز داریم  ورود کنیم و تسلیحات متناسب با آن را بسازیم.
‎وزیر دفاع ادامه داد: انشا الله در روز 31 مرداداز هواپیمایی رونمایی خواهد شد که مراحل مختلف خود را طی کرده است و در روز صنعت دفاعی پرواز خواهد کرد و مردم شاهد یک هواپیمای جنگنده برای پشتیبانی نزدیک از نیروهای مسلح خواهند بود . هواپیمایی هم که چندی پیش شاهد تاکسی کردن آن بودیم هم مراحل پایانی آن به سرعت در حال انجام است. سامانه باور در حال طی کردن تست های عملیاتی خود است و تا پایان سال به نیروهای مسلح تحویل می شود و پس از آن می توان آن را صادر کرد.

وی درخصوص تلاش آمریکا در جهت ایجاد ناتوی عربی گفت: این موضع الان خیلی ارزش پرداختن ندارد. روشن است که این بخشی از همان راهبرد دشمن در جهت اختلاف افکنی و سود بردن است.

امیر حاتمی ادامه داد: بعید است آمریکایی ها و خصوصا رژیم صهیونیستی جرات کنند اجازه دهند بین کشورهای مسلمان چنین تجمعی اتفاق بیفتد. چون می دانند در بین ملتهای مسلمان هدف روشن است. آنها اسرائیل را دشمن واقعی منطقه می دانند و اگر این موضوع شکل بگیرد، آنها اعتمادی ندارند که این تمرکز بعدا در اختیار کسانی نیفتد که دغدغه اصلی شان فلسطین است. لذا بیشتر در حد حرف است.

انتهای پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: