پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۴۱۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
مدیر تیم فوتبال امید ایران گفت: منطق حکم می‌کرد به عنوان تیم دوم گروه بالا بیاییم و حالا این محاسبات اشتباه از آب در آمد. ما اشتباه کردیم و این اشتباه از جانب ما نبوده و از طرف عربستان بود.

حمید استیلی درباره آخرین شرایط تیم امید ایران در آستانه دیدار با کره جنوبی گفت: قرعه‌کشی برای ما سخت بود. بعد از بازی با عربستان، 48 ساعت بعد با کره شمالی بازی کردیم. در 2 بازی اول نتیجه خوبی گرفتیم. یک مساوی و یک برد باعث شد تا صعودمان حتمی شود. در بازی با میانمار که آخرین بازی بود خواستیم به همه بازیکنان این زمان را بدهیم که بازی کنند. در فکر این بودیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم چون مسیر هموارتر می‌شد و باید با بنگلادش بازی می‌کردیم. براین اساس برنامه‌ریزی کرده بودیم اما همه چیز تغییر کرد؛ عربستان در 10-15 دقیقه 2 گل دریافت کرد و بازی در نهایت 3 بر صفر شد و حسابی که برای بازی کرده بودیم از بین رفت.

وی افزود: شاید هر کسی هم جای ما بود این کار را می‌کرد که با چه تیمی باید بازی کرد، گاهی اوقات هم محاسبات اشتباه از آب درمی‌آید. ما ریسک نکردیم و به بازیکنانی که یک اخطار داشتند استراحت دادیم. شاید تنها تیمی بودیم که از 20 بازیکن استفاده کردیم. انگلیس هم این احتساب را در جام جهانی کرد تا در یک گروه راحت‌تر بیفتد. به خاطر بازی عربستان، محاسبات ما اشتباه شد.

استیلی در پاسخ به این سوال که نسل شما به رفتاری مثل بازی با میانمار و باخت عادت نداشت، خاطرنشان کرد: اولین بار بود در عمر ورزشی من این اتفاق می‌افتاد، می‌توانید از کرانچار بپرسید و دوست نداشتیم بازی را ببریم. می‌خواستیم این بازی را اداره کنیم که ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. چون بختیاری‌زاده را در استادیوم سعودی گذاشته بودیم. نیمه دوم به ما گفت بازی 2 بر صفر است و نیمه دوم گفت 3 بر صفر. واقعا بعضی اوقات مشکل پیش می‌آید. ما شاید متضرر شدیم. بازی را هم از دست دادیم. می‌توانستیم راحت‌تر آنها را ببریم و به عنوان تیم اول صعود کنیم. همه بازیکنان توانایی آن را داشتند. هر مربی‌ای جای ما بود می‌دانست اگر تیم دوم صعود کنیم بهتر است چون با بنگلادش روبه‌رو می‌شویم. ما اصلا باخت را دوست نداریم. در این 40-50 سال اولین بار بود این اتفاق می‌افتاد و ما هم تجربه نداشتیم. حتی کرانچار هم این تجربه را نداشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از اندونزی،مدیر تیم امید در پاسخ به این سوال که عربستان مصلحتی باخت، بازیکنان آنها هم عادت دارند و مردم ما عادت ندارند. شاید انتقادات به خاطر همین بود. آیا این خواسته شما بود یا کادر، تصریح کرد: من بیرون از زمین هستم و کادر فنی داخل زمین است. تصمیم‌گیرنده کادر است و من هم به عنوان مدیر تیم کمک می‌کنم. همه با هم هستیم و همه با هم تصمیم می‌گیریم اما داخل زمین کادر فنی هستند.

استیلی در پاسخ به این سوال که پس تصمیم بازی با میانمار با کرانچار بود و تصمیم امروز با شما، خاطرنشان کرد: ما یک تیم هماهنگ هستیم. کارها تعیین شده که مدیریت در داخل و بیرون از زمین با کیست، اما باز هم هماهنگی وجود دارد. قطعا در خصوص داخل زمین دخالتی نداریم اما هر کسی خود را جای ما بگذارد و ببیند با بنگلادش بازی کنیم یا کره متوجه می‌شود. فکر نمی‌کردیم عربستان 15 دقیقه اول 2 گل بخورد و این محاسبه ما اشتباه از آب درآمد و گرنه می‌توانستیم بگوییم بازیکنان شرایط عادی را طی کنند. تیم ما به عنوان تیم اول صعود کرده و با این شرایط انتقادات زیادی از این تیم مطرح می‌شود.

مدیر تیم امید یادآور شد: دست کسانی که انتقاد می‌کنند را می‌بوسیم اما کمی منصفانه باشد. شما ببینید تیم عربستان سوم شد اما باید ببینید این انتقادات هست؟ بازیکنان ما جوان هستند و یک ماه است آنها را در اختیار داریم. برای تیمی که یک ماه است آماده شده انتقادات زیادی وجود دارد و توقعات بالاست. ما تیم را برای المپیک آماده می‌کنیم و هدف ما المپیک است. ما ترسی نداریم وگرنه نمی‌رفتیم با عراق بازی کنیم تیمی که منحل شد و بازیکنانی بالای 23 سال داشتند. اگر می‌ترسیدیم نمی‌رفتیم با چین بازی کنیم اما منطق حکم می‌کرد به عنوان تیم دوم بالا بیاییم و حالا این محاسبات اشتباه از آب در آمد. اشتباه کردیم و این اشتباه از جانب ما نبوده و از طرف عربستان بود. این طور نبود که بخواهیم حق میانمار را ضایع کنیم. شاید حقی که از میانمار ضایع شد از سوی عربستان بودیم. ما فقط به بازیکنان گفتیم بازی را اداره کنند.

استیلی درباره اخراج اسدی از تیم ملی امید به دلیل مسائل انضباطی، یادآور شد: مسائل انضباطی در اولویت کار ماست. خیلی مهم است که مسائل فنی کنار مسائل اخلاقی باشد. اینکه یک تیم نتیجه خوب بگیرد نظم و انضباط مهم است. اصلا ما با یک اشتباه یک بازیکن را اخراج نمی‌کنیم.چندین بار این اتفاق افتاده بود و این شاید چهارمین یا پنجمین بار بود. نمی‌توانستیم گذشت کنیم. منافع ایرانی برای ما بسیار مهمتر از هر شخصی است. این موضوع را با کرانچار و سجادی سرپرست کاروان نیز مطرح کردیم و هر تصمیمی گرفتیم مورد قبول واقع شد. اسدی با اولین پرواز برمی‌گردد.

مدیر تیم امید در ادامه این مصاحبه در پاسخ به این سوال که چرا این حاشیه‌ها دست از تیم برنمی‌دارد؟ گفت: مهم این است هدف ما المپیک است. در بازی‌های جاکارتا هم تیم را برای المپیک آماده می‌کنیم و در سال های اخیر اولین بار است این اتفاق می‌افتد. جا دارد از مربیان، مدیران، رسانه‌ها و فدراسیون تشکر کنم که پای این تیم ماندند و تیم زیر 21 سال را آوردیم. فدراسیون پشت ما ایستاد. من با کرانچار قبل از اینکه بیاید صحبت کردم و تفکر ما این بود ما 30 سال قبل به امید مدال به بازی‌های آسیایی آمدیم و آخرین بار با برانکو این مدال را گرفتیم. احتیاج به صبر و حوصله داریم. آینده‌نگری که فدراسیون ایجاد کرده انشالله به ثمر برسد. ما تیم اول صعود کردیم و همه به خاطر بازی با میانمار تیم ما را می‌زنند که در آن دیدار تمام بازیکنان را بازی دادیم. می‌خواستیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم نشد. مردم ایران بدانند ما طوری بازیکنان را تربیت کردیم که با تمام وجود بازی می‌کنند.

وی درباره بازی مقابل کره جنوبی که بازیکنی از تاتنهام را در اختیار دارد، گفت: فردا بازی سختی داریم اما بازیکنان ما پا پس نمی‌کشند و با تمام وجود بازی می‌کنند. مردم به این بازیکنان افتخار خواهند کرد. شما صددرصد بازی خوب از تیم ملی خواهید دید. شما بازی با عربستان و کره شمالی را ببینید، میانمار را فاکتور بگیرید چون شرایط فوتبالی نبود. ما دنبال فیرپلی بودیم و حق هیچ تیمی را ضایع نکردیم. 3 تیم صعود کردند و ما باعث ضایع شدن حق تیمی نبودیم.

استیلی در پاسخ به این سوال که اگر به عقب برگردید نظرتان درباره بازی با میانمار چیست، عنوان کرد: اگر به عقب برگردیم من می‌گویم حتما بازی را ببرید اما تصمیم‌گیرنده نهایی کادر فنی است. برگردیم عقب می‌گویم با هر تیمی که باشد باید ببریم.

انتهای پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: