پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۲
شرکت‌های گوگل و فیسبوک با یک شرکت وابسته به «سیا» برای قطع حساب‌های کاربری که ادعا می‌شود مربوط به ایران هستند، همکاری کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه روسی اسپوتنیک گزارش داده گوگل و فیسبوک بر اساس دستورالعملی که یک شرکت وابسته به «سازمان اطلاعات آمریکا» (سیا) به آنها داده حساب‌های کاربری متعلق به ایران و روسیه را معلق کرده‌اند.

گوگل در اتهامی تازه ضد ایران پنجشنبه مدعی شد که حساب‌های کاربری متصل با ایران را که در «عملیات نفوذ» مورد استفاده قرار گرفته بودند مسدود کرده است.

طبق بیانیه‌ای که شرکت گوگل منتشر کرده است، 58 حساب کاربری مرتبط با ایران از روی وبگاه یوتیوب و دیگر وبگاه‌ها حذف شده است.

به نوشته اسپوتنیک، شرکت گوگل در بیانیه روز پنجشنبه خود تصریح کرده بعد از «همکاری نزدیک با شرکت فایرآی» 58 حساب کاربری مرتبط با ایران را از وبگاه یوتیوب و دیگر سرویس‌های خود حذف کرده است. 

مطابق این گزارش، شرکت «فایرآی» از شرکت‌های وابسته به سیا است که توسط آن تأمین مالی می‌شود. 

چند روز پیش بود که فیس‌بوک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بیش از 650 صفحه مرتبط با ایران را به‌خاطر آنچه «رفتارهای غیرقابل اعتماد» خوانده شده حذف کرده است.

«ناتالی گلیشه»، رئیس بخش سیاستگذاری‌های امنیت سایبری در فیسبوک تصریح کرده که این شرکت بر اساس سرنخ‌های دریافتی از «فایرآی» اقدام به حذف حساب‌های مرتبط با دو کشور ایران و روسیه کرده است.

انتهای پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: