پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
خبر خوب افشانی برای مردم تهران؛
شهردار تهران از افتتاح 10 کیلومتر از خط 6 متروی تهران در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

سید محمدعلی افشانی که صبح امروز از پروژه خط 6 متروی تهران بازدید کرد، در ایستگاه دولت آباد این خط با حضور در جمع خبرنگاران درباره خط 6 متروی تهران گفت: با توجه به اینکه حمل و نقل عمومی از مهم ترین مسائل شهر تهران است و مترو و خطوط ریلی از مهم ترین قسمت های حمل و نقل محسوب می شوند، به اتفاق رئیس شورای اسلامی شهر تهران و برخی از اعضای شورا امروز بازدیدی از خط 6 داشته ایم.


وی ادامه داد: پیشرفت خط 6 متروی تهران بسیار خوب بوده است و انتظار داریم بخش عمده ای از این خط در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد و تا پایان سال 98 نیز خط 6 به طور کامل افتتاح شود. البته آن طور که پیمانکاران و مسئولان مترو وعده داده اند در نیمه دوم امسال 10 کیلومتر مشتمل بر 4 ایستگاه از این خط به بهره برداری خواهد رسید.


شهردار تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه اعتبار قابل ملاحظه ای برای این خط هزینه شده است، انتظار ما این است که فاز اول خط 6 هر چه زودتر به بهره برداری برسد.


افشانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرنگاران گفت: من معتقدم پروژه ای حتی اگر 99 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد و با این وجود یک ایراد قابل ملاحظه آن برطرف نشده باشد، نباید آن را بهره برداری کنیم. با این حال، تلاش می کنیم فاز اول این پروژه در کوتاه ترین زمان به بهره برداری برسد.


وی در پاسخ به سوالی درباره مشکلات بانک شهر در تامین اعتبار خطوط در حال احداث مترو اظهار کرد: بانک شهر مشکلاتی دارد که خوشبختانه در حال حل شدن است؛ اعضای هیئت مدیره بانک در شهریور انتخاب می شوند و پس از آن هیئت مدیره به زودی رئیس بانک را انتخاب خواهند کرد.


شهردار تهران با بیان اینکه هفته گذشته 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خطوط مترو فروخته شد که بیشتر آن مربوط به خط 7 بود، گفت: البته تلاش می کنیم تا پایان شهریور هزار و 300 میلیارد تومان دیگر هم اوراق مشارکت منتشر کنیم که بخش عمده ای از آن متعلق به خط 6 خواهد بود. بر این اساس، امیدوارم به این ترتیب مشکل مالی این خط برطرف شود.


افشانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اعتقاد دارم ما باید در ساخت و بهره برداری از خطوط مترو از یک نقطه شروع کنیم و تا نقطه ای پیش برویم و بعد از آن وارد بخش بعد شویم. در واقع، بهتر است پروژه های مترو قسمت به قسمت انجام شود چراکه اگر بخواهیم یک باره خط متروی 32  کیلومتری را افتتاح کنیم باید منابع زیادی را در آن هزینه کنیم و مدت طولانی این منابع بلااستفاده بماند. از این رو باید زمان بندی و توزیع منابع خود را مدیریت کنیم.


وی درباره قرارداد ساخت واگن نیز گفت: این قرارداد نهایی شده است، اما به دلیل اینکه در 20 روز گذشته شورای اقتصاد تشکیل نشده است، منتظر هستیم در اولین جلسه شورا این قرارداد مطرح و تصویب شود. در حال حاضر تمام کارهای این قرارداد انجام شده است و به زودی ساخت 630 واگن برای مترو آغاز خواهد شد.


 به گزارش شهرنوشت، شهردار تهران در پایان گفت و گوی خود در حاشیه بازدید از خط 6 متروی تهران با اشاره به مشکل پیمانکاران جزئی که مطالبات خود را دریافت نکردند، اظهار کرد: شهرداری تهران 50 هزار میلیارد تومان بدهی دارد که بخشی از آن متعلق به پیمانکاران جزء است. البته، از هفته قبل به صورت جزئی پرداخت این بدهی ها آغاز شده است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: