پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
عامل کلاهبرداری در یکی از شبکه های اجتماعی با فروش حیوانات خانگی توسط پلیس فتا شهرستان چابهار شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین- سرهنگ "حیدر علی کیخای مقدم " فرمانده انتظامی شهرستان چابهار گفت: با دریافت مرجوعه قضائی از سوی مردی جوان مبنی بر کلاهبرداری از وی در یکی از شبکه های اجتماعی موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی اظهارات شاکی که جوانی 25 ساله است مشخص شد، در پی تبلیغات گسترده فروش حیوانات خانگی کم یاب توسط فردی ناشناس در یکی از کانال های اجتماعی شبکه اجتماعی تلگرام، با فرد فروشنده تماس و مبلغ 114 میلیون و 400 هزار ریال بصورت اینترنتی پرداخت کرده و در کمتر از یک ساعت متوجه می‌شود این کانال حذف و فروشنده پاسخگو نمی باشد.
سرهنگ کیخای مقدم تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از یک سری تحقیقات محل اختفای متهم را در استان اصفهان شناسایی و با نیابت قضائی او را دستگیر کردند.
وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا از شهروندان خواست در خریدهای اینترنتی دقت نظر بیشتری داشته باشند چرا که افراد کلاهبردار با هدف تهیج و ایجاد انگیزه در خریداران، اجناس خود را که را با قیمت های پایین تر از عرف بازار ارائه و با جلب اعتماد مشتریان از آنان مبالغی را تحت عنوان بیعانه از طریق واریز به شماره کارت دریافت می کنند و پس از اخذ مبالغ، دیگر پاسخگو تلفن خود نیستند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: