پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
ديدگاههاي نمايندگان مجلس درباره سئوال از ریيس جمهور
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور معتقدند سئوال از رییس جمهوری در سه شنبه هفته گذشته پیام مجلس به دولت برای کوتاه نیامدن در پیگیری مطالبات مردم بود.
 به گزارش گیتی آنلاین، پس از پايان جلسه سوال از رئيس جمهور، خبرنگار پارلمانی سمیه نباتی در گفتگو با چند تن از نمايندگان در باره اين جلسه و اينکه سوال از رئيس جمهور چه تاثيراتي بر روی مشکلات اقتصادي و و مسائل سياسي بين المللي از جمله تحريم ها خواهد داشت  گفتگو کرد .

جبار کوچکي نژاد  نماينده رشت در اين زمينه  به خبرنگار پارلماني سمیه نباتی گفت : استيضاح از حقوق قانوني نمايندگان است و ما سعي کرديم در اين جلسه مهمترين سئوالات مردم را از رئيس جمهور بپرسيم  که نسبت به مسائل مختلف جامه شفاف سازي شود .

وي افزود: در اواخر سال گذشته، طرح استيضاح سه وزير در مجلس مطرح شد و هر سه اين وزرا يعني وزراي کار – راه و شهرسازي و جهاد کشاورزي راي اعتماد گرفتند و همين موضوع باعث شد  نمايندگان از سوي مردم مورد تهاجم و سوال قرار بگيرند . 

اين نماينده مجلس تصريح کرد: پس از ان نگاه مجلس در سوال از نمايندگان به سمت افکار عمومي رفت و علي رغم اصرار کميسيون هاي ولايي و اميد بر ماندن وزير، مجلس به وزير اقتصاد راي اعتماد نداد .

وي گفت: با توجه شرايط فعلي امضاهايي براي استيضاح وزرايي از جمله اموزش و پرورش، راه و شهر سازي، صنعت و معدن  و کشور  از سوي نمايندگان  مطرح و در دست جمع اوري است .

همچنین محمد بيراموندی  نماينده خرم اباد در گفتگو با خبرنگار پارلماني سمیه نباتی گفت : اين جلسه سوال از رئيس جمهور  به مردم اين احساس را داد که مجلس پيگير مطالبات انهاست  و رسيدگي مي کند . 
وي افزود: مهمترين سوال مشکلات مالي و معيشتي مردم بود که در اين جلسه برسيده شد .

 بیرانوندی افزود:  اين جلسه پيام خوبي  از سوي مجلس به مسئولان اجرايي داد و آن اينکه بايد تغييراتي در تيم اقتصادي دولت داده شود .

وي ياد آور شد: اگر اين کار صورت نگيرد مجلس  وارد کار خواهد شد .

علی بختیار نماينده گلپایگان و خوانسار در مجلس نيز در گفتگو با سمیه نباتی خبرنگار پارلماني گفت : من بعيد مي دانم  اين جلسه و سئوالاتي که از رئيس جمهور پرسيده شد تاثيري در تغيير و بهبود اقتصادي کشور داشته باشد .

وي افزود : چرا که رئيس جمهور تاکنون  هر کاري را در جهت اين امور خواسته، انجام داده  و اينکه فکر کنيم تاکنون کوتاهي رخ داده و با اين سولات  جبران خواهد شد بعيد مي دانم .

علی اسماعیلی نماينده نور و محمود آباد هم گفت : اميدوارم اين جلسه باعث انسجام  بيشتر مجلس و دولت در جهت حل مشکلات مردم و کشور باشد . 

وي افزود : خواست مجلس حل مشکلات مردم و مطالبات آنهاست و دولت نيز با برنامه ريزي هائي که انجام مي دهد  مي تواند حساست هاي مجلس را پاسخ دهد .

این نماینده همچنين  جلسه سوال از رئيس جمهور  در مجلس را جلسه خوبي دانست که برخي از مسائل شفاف سازي شد و يک روح تازه اي براي بهبود اوضاع اقتصادي کشور دميده شد که انشاالله  دولت در جهت رفع نواقص و مشکلات بيشر حرکت  کند .
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: