پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
در ملاقات رئیس اتاق بازرگانی تهران و سفیر پاکستان مطرح شد
سفیر پاکستان در تهران در ملاقات با رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران بر گسترش مناسبات تجاری میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این دیداری که در محل اتاق تهران انجام شد، خانم رفعت مسعود که به تازگی مسئولیت سفارت پاکستان در تهران را برعهده گرفته است، طی سخنانی با اشاره به مواضع نخست‌وزیر جدید پاکستان مبنی بر توسعه روابط این کشور با همسایگان و به طور ویژه ایران، تصریح کرد که اتاق بازرگانی تهران می‌تواند در توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری میان دو کشور نقش کلیدی داشته باشد.

رفعت مسعود، ضمن بیان اینکه در پیشینه تاریخی دو کشور ایران و پاکستان، مناقشات سیاسی دیده نمی‌شود، گفت: متاسفانه تجارت میان دو کشور عمدتاً به صورت قاچاق و از راه‌های غیر قانونی صورت می‌گیرد در حالی که دولت‌ها و بخش خصوصی دو کشور باید تلاش کنند، مراودات بازرگانی و اقتصادی بر مسیر قانونی خود قرار گیرد.

وی بر تسهیل در قوانین و مقررات تجاری و بازرگانی میان دو کشور تاکید کرد و اصلاح برخی تعرفه‌ها را در توسعه مناسبات ضروری دانست. سفیر پاکستان در تهران همچنین با اشاره به اینکه برخی اقدام تسهیلی برای کمک به رفت و آمد بیشتر تجار ایرانی به این کشور از سوی دولت پاکستان صورت گرفته است، خواستار کاهش برخی سخت‌گیری‌ها در قوانین و رویه‌ها از سوی طرف ایرانی شد.

رییس اتاق تهران نیز در این ملاقات، با اشاره به حسن روابط سیاسی میان دو کشور ایران و پاکستان، گفت: با این وجود، دو کشور هنوز نتوانسته‌اند از روابط حسنه سیاسی برای توسعه مناسبات اقتصادی استفاده کنند.

مسعود خوانساری، با بیان اینکه برخی از محصولات تولیدی پاکستان از طریق کشورهای دیگر وارد بازار ایران می‌‌شود، افزود: در اتاق تهران مطالعه دقیقی روی کالاهای دارای مزیت برای هر دو کشور صورت گرفته است که می‌توان از این طرح مطالعاتی برای بسط و توسعه مناسبات تجاری دو طرف استفاده کرد.

وی سپس افزود: از جمله اقداماتی که می‌تواند به گسترش روابط اقتصادی میان ایران و پاکستان کمک کند، برقراری تهاتر و تبادل کالا با کالا میان دو کشور است. رییس اتاق تهران افزود: در این رابطه، اتاق تهران می‌تواند مکانیزم آن را طراحی و با همکاری دولت آن را اجرایی کند.

 

 


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: