پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
قدر دانی شهرداری اصفهان از آتش نشان فداکار
وظيفه شناسي زمان و مكان نمي شناسد؛ آتش نشان اصفهاني كه براي تفريح به همراه خانواده خود به شهر محلات رفته بود، در سفر خانوادگي هم وظيفه شناسي خود را كنار نگذاشت و كودك ۵ ساله اي را از پرتاب شدن در پرتگاه نجات داد.

اسماعیل سليماني پور، آتش نشان ايستگاه ۱۳ آتش نشاني اصفهان که در شيفت استراحت، همراه خانواده به شهرستان محلات رفته بود، متوجه خطر سقوط کودك ۵ ساله در پرتگاه شد و خوشبختانه وظيفه شناسي و حس انسان دوستي اين آتش نشان فداكار منجر شد كه اين كودك را از آسيب جدي نجات دهد.   

اين آتش نشان در اين باره مي گويد: در زمان استراحت در پارك، توجهم به پسربچه اي جلب شد كه سوار بر دوچرخه در يك سراشيبي به سرعت به سمت ما مي آمد. وقتي از كنار ما عبور كرد متوجه شدم، دوچرخه از كنترل خارج شده و با سرعت به طرف پرتگاه مي رود. سريعا از جا بلند شدم و به دنبال دوچرخه دويدم، لحظه اي كه به لبه پرتگاه نزديك مي شدم، متوجه شدم اگر كودك را بگيرم، هر دو سقوط خواهيم كرد. به همين علت خودم را روي زمين پرتاب كردم. با يك دست خود را نگه داشتم و با دست ديگر يقه لباس كودك را گرفتم. در نهايت دوچرخه در پرتگاه افتاد اما خوشبختانه، كودك نجات يافت.

وي ادامه داد: در همين حين فرو رفتن يک تكه تيز آهني باعث پاره شدن مچ و كف دستم شد اما با اين كه مصدوميت شديد دست من، خانواده ام را نيز دچار ناراحتي و بدحالي كرد خوشحالم كه حال كودك، خوب است و من نيز در حال مداوا دستم هستم و اميدوارم تاندون مچم از كار نيفتاده باشد. 

پس از این حادثه، مدیرعامل سازمان آتش نشاني اصفهان دستور رسيدگي کامل و سريع به وضعيت آتش نشان مصدوم، اسماعيل سليماني پور را داد.

محسن گلابي همچنین در جلسه اي که خانواده کودك ۵ ساله به پاس قدرداني از آتش نشان مصدوم ترتيب داده بود، اظهار داشت: بدون شك قدرداني شهروندان از آتش نشانان نجاتگر به ما نشان مي دهد كه مردم، ايثارگري ها و فداكاري ها را مي بينند.

محسن گلابی افزود: بدون شک در کنار مسئولیت خطيري كه سازمان آتش نشاني بر عهده دارد، موارد پيشگيري كه شامل ايمن سازي محيط هاي بازي و تفرجگاه ها است، بايد مورد توجه قرار گيرد تا خطرات را براي كودكان و خانواده ها كاهش دهد.

وی گفت: کودک، بازی مي كند و متوجه خطرات پيرامون خود نيست و اين مسئوليت والدين است كه لحظه اي از آنان غافل نشوند. اين حادثه در صورتي كه آتش نشان ما در آنجا نبود مي توانست رخداد ناگواري براي كودك و خانواده او رقم بزند.

وی همچنین با تاکيد بر مراقبت از آتش نشان حادثه ديده، از معاون عمليات و مديران ارشد اين حوزه درخواست کرد تا اتمام مراحل پزشكي و درماني وي، به طور مداوم كسب اطلاع كرده و رسيدگي كاملي داشته باشند.

حمید رضوانی، معاون عمليات سازمان آتش نشاني اصفهان نيز در اين باره اظهار داشت: ايثار، بخش جداناشدني از وجود يک آتش نشان است و تفاوتي ندارد که در لباس و در حال خدمت باشد و يا در زمان استراحت؛ آتش نشانان همواره آماده اند تا براي نجات جان و مال مردم ايثار كرده و خود را به خطر بيندازند.   
نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: