پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۱۶۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ارزش بازی در پرسپولیس کمتر از تیم ملی نیست، به ویژه اینکه ما نماینده ایران در لیگ قهرمانان هستیم و بازی برگشت با الدحیل را پیش‌رو داریم.
اعلام لیست تیم ملی و نفرات دعوت شده از سوی کارلوس کی‌روش به این تیم شاید خیلی به مذاق پرسپولیسی‌ها خوش نیامده باشد، مخصوصاً اینکه استقلال شش نماینده در تیم ملی دارد، اما پرسپولیس فقط دروازه‌بان خود را در تیم ملی می‌بیند. کریم باقری خیلی این موضوع را عجیب نمی‌داند و اعتقاد دارد دنیا برای شاگردانش به آخر نرسیده بلکه بازی در پرسپولیس هم چیزی کمتر از تیم ملی نیست. مربی سرخپوشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم واکنشی جالب به این مسائل داشت و به دیگر سؤالات پاسخ داد که مشروح آن در زیر می‌آید:

تسنیم: حتماً لیست تیم ملی را دیده‌اید...
بله. سرمربی تیم ملی لیستی را اعلام کرده است و باید به نظرش احترام گذاشت.

تسنیم: اینکه فقط یک پرسپولیسی در لیست تیم ملی حضور دارد، عجیب نیست؟
در حیطه کاری من نیست که بخواهم در این مورد اظهارنظر کنم. سرمربی تیم ملی نفراتی را دعوت کرده و حتماً صلاح دانسته است که از پرسپولیس فقط یک نفر را به تیم ملی دعوت کند. بازیکنان پرسپولیس هم باید بدون توجه به مسائل حاشیه‌ای تلاش‌شان را بیشتر کرده و با بازی خوب سرمربی تیم ملی را مجاب کنند تا آنها را هم به تیم ملی دعوت کند. البته عدم حضور بازیکنان پرسپولیس در لیست فعلی تیم ملی چیزی از ارزش‌های بازیکنان ما کم نمی‌کند. آنها اول باید به این فکر کنند که به عملکرد خوب‌شان در پرسپولیس ادامه دهند و در آینده حتماً به تیم ملی هم دعوت خواهند شد. در حال حاضر طرفداران فوتبال خودشان بهترین قاضی هستند، اما در کنار آن نباید احترام به نظر سرمربی تیم ملی را هم فراموش کرد. به‌هرحال مسئولیت تیم ملی بر عهده کی‌روش است و اوست که در مورد نتایج تیم ملی پاسخگو خواهد بود.

تسنیم: اما واکنش بازیکنان پرسپولیس نسبت به لیست تیم ملی مثبت نبوده است و در شبکه‌های اجتماعی ناراحتی خود را به هر شکلی نسبت به این موضوع نشان داده‌اند. 
بازیکنان چرا باید از لیست تیم ملی ناراحت باشند؟! اتفاقی رخ نداده است. آنها باید روحیه و انگیزه بالای خودشان را حفظ کنند، چرا که پرسپولیس بازی‌های مهمی را پیش‌رو دارد. ارزش بازی در پرسپولیس کمتر از تیم ملی نیست، به ویژه اینکه ما نماینده ایران در لیگ قهرمانان هستیم و بازی برگشت با الدحیل را پیش‌رو داریم. آنهایی که فکر می‌کنند شایسته دعوت به تیم ملی بودند، اما نام‌شان در لیست این تیم نیست فقط باید تلاش‌شان را بیشتر کنند.تسنیم: اما این‌طور به نظر می‌آید که یکسری اختلافات شخصی باعث شده است که سهمیه پرسپولیس در تیم ملی به عدد یک برسد؟
من به این مسائل توجهی ندارم و فقط این را می‌دانم که سرمربی تیم ملی لیستی را اعلام کرده است و باید به نظرش احترام گذاشت. به زور که نمی‌توانیم بازیکن‌مان را به تیم ملی وارد کنیم.

تسنیم: سیدجلال حسینی پستی را در یکی از شبکه‌های اجتماعی گذاشته است با این مضمون که بازیکنان پرسپولیس بدون توجه به کم‌لطفی‌ها راه خودشان را ادامه دهند. شما چه توصیه‌ای برای بازیکنان دارید؟
با دعوت نشدن به تیم ملی که دنیا برای بازیکنان ما به آخر نرسیده است. فوتبال ادامه دارد و بازیکنان باید به تلاش خود ادامه دهند. حالا اگر هم به تیم ملی دعوت نشدند باز باید برای باشگاه‌شان که چیزی کمتر از تیم ملی نیست، تلاش کنند.

تسنیم: پرسپولیس در قطر نمایش خوبی مقابل الدحیل ارائه کرد تا حدی که خیلی‌ها این تیم را شایسته باخت در این بازی ندانستند. چقدر امیدوارید در بازی برگشت الدحیل را حذف کنید؟
مسلماً و همیشه تیم شایسته، برنده نیست. برخی اوقات حتی اتفاقات به ضرر شماست و به آنچه استحقاقش را دارید، نمی‌رسید. ما نتوانستیم از موقعیت‌های‌مان در قطر استفاده کنیم و آن را به حساب بدشانسی و جذابیت‌های فوتبال می‌گذاریم. البته یک نیمه از این مسابقه در تهران باقی مانده است و ان‌شاءالله با حمایت هواداران بتوانیم با یک نتیجه خوب، الدحیل را حذف کنیم. ما بازی خیلی سختی را پیش‌رو داریم، اما در بازی رفت نشان دادیم که توان حذف الدحیل و حتی فینالیست شدن در آسیا را داریم. فقط باید تمرکزمان را حفظ کرده و به تلاش‌‌مان ادامه دهیم.

تسنیم: شما در شرایطی راهی قطر شدید که پنج روز قبل از آن در آبادان بازی کردید و حالا برای بازی برگشت هم باید سه روز قبل از بازی آسیایی به مصاف نساجی بروید، این موضوع ناراحت‌تان نمی‌کند؟
ما هیچ وقت دنبال این نبوده و نیستیم که بهانه‌جویی کنیم. همیشه به جای این کار طوری تمرین کرده‌ایم که خود را با شرایط سخت وفق داده‌ایم. برای بازی برگشت هم کادرفنی از مسئولان باشگاه خواسته است به سازمان لیگ نامه بزنند و رسماً خواهان برگزاری بازی در زمانی قبل از 22 شهریور شوند.

انتهای پیام/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: