پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
مصوبه مجلس شورای اسلامی شامل تعداد زیادی از مسئولان کشور در دستگاه‌های اجرایی می‌شود که باید از مسئولیت‌شان کناره‌گیری کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه (دوم مرداد) امسال «طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» را تصویب کردند.

بیشتر بخوانید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌‌ای که پیرامون «طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» داشتند، دایره به‌کارگیری بی‌ضابطه بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی را محدود کردند. مصوبه مجلس شورای اسلامی شامل تعداد زیادی از مسئولان کشور در دستگاه‌های اجرایی می‌شود که باید مسئولیت خود را ترک کرده و اداره امور کشور را به جوانان واگذار کنند.

در جدول ذیل به دایره مسئولان مشمول «طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» در دستگاه‌‌های اجرایی پرداخته‌ایم:

ردیفسمتتعداد شمولتوضیحات
1-رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور1

طبق طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان محمود واعظی باید از ریاست دفتر روحانی کنار برود.گزارش تسنیم((لینک

2-استاندار15

جمشید انصاری معاون رئیس جمهور: الآن 15 استاندار بازنشسته داریم که باید بعد از تصویب قانون از مسئولیت خود کناره‌گیری کنند. (لینک)

3-معاونین رئیس مجلسنامشخصاین مصوبه مجلس، در صورت تایید نهایی، مشمول آن دسته از معاونین رئیس مجلس که بازنشسته هستند، هم می‌شود.
4-معاونین وزرانامشخص-
5-معاونین استاندار14

جمشید انصاری معاون رئیس جمهور: تأکید رئیس‌جمهور این است که قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها را فرصتی برای دولت بدانیم‌(لینک)

6-فرماندارانمشخص نیستتا این لحظه آمار دقیقی از تعداد فرمانداران بازنشسته منتشر نشده است.
7-بخشدارانمشخص نیستهیچ مسئولی درباره تعداد دقیق بخشداران بازنشسته اظهار نظر نکرده است.
8-سفراحدود 5 -
9-معاونان سفرامشخص نیست-
10-شهرداران کلانشهرها1محمد علی افشانی شهردار تهران، مشهورترین فردی است که این روزها مشمول این مصوبه مجلس شده است. (لینک)
11-کارمندان مجلس  و دولتمشخص نیست-

به گزارش تسنیم، در حال حاضر، مصوبه مجلس در قالب طرح اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، پس از یک بار بررسی در شورای نگهبان و عودت به مجلس برای رفع چند ایراد و سپس رفع ایرادات، هم‌اکنون در شورای نگهبان است. در صورت تایید این شورا، قانون منبع به‌کارگیری بازنشستگان، نهایی شده و با ابلاغ توسط رئیس‌جمهور، همه‌ دستگاه‌ها و نهادها موظف به اجرای آن هستند.

انتهای پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: