پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
استان گلستان - مدیر منطقه آزاد اینچه برون گفت: تمرکز بر ایجاد و تکمیل زیرساخت ها اولویت راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون در شرق استان است که با هدف جذب حداکثری سرمایه گذاری و تسریع در امور توسعه ای انجام می شود.
به گزارش گیتی آنلاین ؛ رضا مروتی روز سه شنبه با اشاره به تصویب جزییات ایجاد هشت منطقه آزاد واز جمله اینچه برون در استان گلستان در مجلس شورای اسلامی ،اظهار داشت: تلاش می شود که پس از تصویب نهایی این لایحه در شورای نگهبان، در کمترین زمان سازمان مناطق آزاد در استان مستقر شود.
وی افزود: اجرایی شدن و ییگیری طرح های اقتصادی در گلستان ایجاد منطقه آزاد اینچه برون را ضروری کرده است.
مروتی با اشاره به ارتباط گلستان از طریق مرز اینچه برون با کشورهای آسیای میانه و خط ریلی بین المللی ایران- ترکمنستان - قزاقستان و ادامه آن تا چین،عنوان کرد: تصویب منطقه آزاد و تشکیل راس سوم مثلث اقتصادی شامل منطقه آزاد در کنار کریدور ریلی و بندرخشک، اهمیت این حوزه را افزایش داده است.
وی گفت: ایران به دنبال بازارهای هدف جدید به ویژه از طریق مرز اینچه برون است و شرایط در این منطقه به گونه ای بوده که کمتر کسی به دنبال کسب درآمد از طریق قاچاق کالا است.
مدیر منطقه آزاد اینچه برون اضافه کرد: راه اندازی این منطقه به توسعه اقتصادی کشور، گلستان و رضایت مندی مردم استان کمک می کند.
وی به همدلی و همفکری نمایندگان مجلس و مسوولین ارشد استان در دولت های یازدهم و دوازدهم برای تصویب این لایحه اشاره کرد و گفت: این مساله باعث شد تا تعهدات دولت نسبت به این استان به نتیجه برسد و توسعه گلستان مستمر باشد.
به گزارش ایرنا نمایندگان مجلس شورای در نشست علنی روز چهارشنبه هفته گذشته و یکشنبه هفته جاری با کلیات و جزئیات لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری - صنعتی از جمله اینچه برون در استان گلستان و 12 منطقه ویژه اقتصادی موافقت کردند.
اینچه برون منطقه ای مرزی در شرق گلستان و از توابع گنبدکاووس بوده که در 80 کیلومتری شمال این شهرستان و در مرز ایران با ترکمنستان قرار دارد و گمرک آن تنها مرز زمینی گلستان برای مراودات اقتصادی و تجاری با کشورهای حوزه خزر و آسیای مرکزی است.
علاوه بر گمرک، خط آهن بین المللی قزاقستان - ترکمنستان - ایران در این منطقه به خطوط کشورما متصل شده و عملیات احداث بندر خشک نیز در آن در حال انجام است، به گفته صاحب نظران مجموعه این عوامل در کنار ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی آینده درخشان تجاری و اقتصادی برای اینچه برون را رقم خواهد زد.
استان مرزی و شمالی گلستان با کشور ترکمنستان ، دریای خزر و استان های مازندران ، سمنان و خراسان شمالی همسایه است./ایرنا


انتهای پیام /* 
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: