پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
وزیر بهداشت در بیرجند:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تغییر قیمت داروها گفت: داروهایی که مشابه داخلی دارند با تغییر قیمت مواجه و آن‌هایی که مشابه داخلی ندارند با قیمت قبل ارائه خواهند شد.

سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشحالم که برای چندمین بار به خراسان‌جنوبی سفر کرده و تعداد زیادی پروژه را در حوزه سلامت افتتاح می‌کنم.

وی هدف از سفر خود به خراسان‌جنوبی را در جریان گرفتن از مشکلات روزمره مردم دانست و گفت: امیدوارم تمام پروژه‌هایی که در خدمت سلامت مردم است باعث رضایت آن‌ها شود.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مرکز دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اشاره کرد و گفت: این مجموعه مجهز با اساتید بسیار جوان و در عین حال فعال دایر شده که تعداد دانشجویانی که در این دانشگاه جذب می‌شدند به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

قاضی‌زاده هاشمی مطرح کرد: تلاش یک استان مرزی و شرقی کشور در جهت ارتقاء دانش و مهارت برای افراد بومی این استان قابل تحسین است.

وی با اشاره به تغییر قیمت داروها گفت: داروهایی که مشابه داخلی دارند با تغییر قیمت مواجه و آن‌هایی که مشابه داخلی ندارند با قیمت قبل ارائه خواهند شد.

به گزارش فارس، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نوسان قیمت داروهای داخلی اشاره کرد و گفت: بخشی از داروهای داخلی دچار نوسان قیمت شدند و سقفی که دولت برای افزایش قیمت این داروها مصوب کرده بین نه تا 12 درصد در نظر گرفته شده است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه نزدیک به نه‌هزار قلم دارو داریم که یک هزار و 400 قلم افزایش قیمت داشته است، عنوان داشت: طبق اطلاعات رسیده در تأمین داروها 9.7 درصد تغییر قیمت داشتیم.

وی اعلام کرد: دولت توانسته با هر سختی دارو را با همان ارز چهار هزار و 200 تومان تأمین و حدود هفتاد درصد خرید دارو برای یک سال انجام شده است.

انتهای پیام/ح

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: