پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۶۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
نوبخت خبر داد
معاون رئیس جمهور گفت: 13 میلیارد دلار برای 25 قلم از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تا پایان امسال اختصاص داده می شود که دارو و نهاده‌های کشاورزی هم در این مجموعه قرار می‌گیرد.

محمدباقر نوبخت امشب در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: برای حمایت از مردم و جبران آثاری که نوسانات بازار ارز در زندگی روزمره مردم داشته دولت پنج بسته حمایتی از یک برنامه مقابله با تحریم را در این خصوص تعریف کرده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه نخستین بسته مرتبط است با تامین کالاهای اساسی و داروی مردم که به طور کلی می‌توانیم تمام کالاهای روزمره مردم را در این بخش دسته‌بندی کنیم، یادآور شد: روز گذشته در جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادی دولت که با مسؤولیت رئیس جمهور تشکیل شد به‌صورت نهایی این بسته تایید و 13 میلیارد دلار برای 25 قلم از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تا پایان امسال اختصاص داده شود که دارو و نهاده های کشاورزی هم در این مجموعه قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: بنابراین افراد جامعه در سراسر ایران می‌توانند از این 25 قلم کالایی که  نرخ ارز آنها بر اساس 4 هزار و 200 تومان که از سوی مسؤولان کنترل می‌شود، قرار می‌گیرد و البته که باید همه کالاهای اساسی به وفور در اختیار همه قرار بگیرد.

نوبخت با اشاره به اینکه از حقوق‌بگیران باید با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه وجود دارد حمایت شود، افزود: بسته دیگری برای حمایت از تولیدکنندگان داریم و همچنین بسته حمایتی دیگری برای پیمانکاران داریم که ابن بسته‌ها در دستور ستاد اقتصادی دولت است و در قالب بخشی از برنامه مقابله با تحریم است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در شرایط سخت باید مردم پشتیبانی کنند تا همچون قبل از سد مشکلات عبور کنیم و  هر زمانی که بسته افزایش حقوق کارمندان به فرجام برسد و نهایی شود اطلاع رسانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از ردیف‌هایی که نیاز به تقوبت دارد در ارتباط با بودجه زیارت است، ادامه داد: برای اینکه تجهیزات و بدهی‌هایی که در بخش دارو وجود دارد تامین و پرداخت شود حدود 3 هزار میلیارد تومان اضافه بر آنچه که در ردیف‌های اعتباری در این سازمان بود پرداخت و حدود یک هزار و 750 میلیارد تومان در آینده نزدیک تخصیص داده می‌شود.

نوبخت خاطرنشان کرد: در سفر نخست رئیس‌جمهور به خراسان رضوی حدود یک هزار و 250 میلیارد تومان مجموع مصوبات سفر بود که قبل از سفر دوم بالغ بر یک هزار و 800 میلیارد تومان پرداخت شد که بیشتر از آنچه که مصوب شده بود پرداخت شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: