پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۷۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
وزیر راه آهن پاکستان:
وزیر راه آهن پاکستان گفت: خط ریلی کویته – تفتان در پاکستان بزودی بر اساس استاندارهای جهانی ساخته می شود این خط به شبکه ریلی ایران وصل خواهد شد.
 به گفته «شیخ رشید احمد» قرار است یک خط ریلی مدرن شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان را به شهر تفتان در مرز با ایران متصل کند.

به گفته وزیر راه آهن پاکستان یک خط ریلی دیگر نیز قرار است شهر کویته را همزمان به بندر در دست احداث گوادر در جنوب ایالت بلوچستان متصل کند.

این تصمیم در دیدار «شیخ رشید احمد» وزیر راه آهن پاکستان با «انعام حیدر» مدیرکل سازمان اقدامات مرزی این کشور در شهر اسلام آباد گرفته شده است.

خط ریلی کویته - تفتان 325 کیلومتر طول دارد. در این محور 23 ایستگاه نیز ساخته می شود.

این خط آهن که بر اساس معیارها و استاندارهای جهانی ساخته می شود، پس از گذر از مرز مشترک با ایران به خط ریلی شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان متصل می شود.

پیش از این، دولت پاکستان از شرکت های خصوصی و دولتی ایران خواسته بود که برای تکمیل این پروژه سرمایه گذاری کنند.

«سعد رفیق» وزیر پیشین راه آهن پاکستان در دیدار فروردین ماه امسال با «عباس آخوندی» همتای ایرانی خود، این پیشنهاد را به وی داده بود.

وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران نیز در ملاقات با همتای پاکستانی اش با اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری در این پروژه، بر اتصال دو بندر چابهار و گوادر از طریق خطوط ریلی نیز تاکید کرده بود.

خبرهای منتشر شده در رسانه های پاکستان به نقل از منابع موثق دولتی این کشور حاکی است که چین برای دادن وام چند میلیون دلاری برای احداث یک خط ریلی میان بندر چابهار و گوادر اعلام آمادگی کرده است.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: