پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
بهره برداری از خط آهن قزوین - رشت در کریدور شمال - جنوب، حمل و ترانزیت کالا از اروپا به کشورهای آسیای میانه را از 45 روز به 21 روز کاهش می دهد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن ایران «مصطفی معینی» درنشست خبری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت :ساخت و تکمیل دو پروژه ملی خط آهن قزوین - رشت به طول 285 کیلومتر (خط اصلی و فرعی) و مسیر ریلی مراغه - ارومیه به طول 185 کیلومتر برعهده این شرکت بود و امیدواریم هر دو پروژه بزودی به بهره برداری برسد.
وی درباره خط آهن قزوین - رشت عنوان کرد: 40 درصد این مسیر ریلی بین قزوین - رشت در منطقه کوهستانی واقع شده که عملیات ساخت این مسیر را بسیار سخت کرده بود.
وی افزود: 10 درصد این خط آهن در مسیر تپه های ماهوری و 50 درصد دیگر در مسیر دشت واقع شده است و متخصصان ایرانی موفق شدند تمام این مسیر را با رعایت استانداردهای بین المللی آماده کنند.

 بازسازی 100 کیلومتر از محور جنوب 
معینی با بیان اینکه با انجام تعمیر و نگهداری 11 ناحیه راه آهن متخصصان این شرکت نقش مهمی در تامین امنیت سیر و کاهش سوانح ریلی کشور دارند، افزود: در مجموع خطوط ریلی کشور به 17 ناحیه راه آهن تقسیم شده و سرویس و نگهداری 11 ناحیه آن با بیش از 6 هزار پرسنل بر عهده این شرکت فنی و مهندسی است.
این مقام مسئول درباره خط آهن محور جنوب و اهمیت آن اظهار داشت: این مسیر ریلی که از تهران آغاز و پس از گذر از اراک - درود - اندیمشک به اهواز منتهی می شود، قدیمی ترین مسیر ریلی کشور است و پس از 70 سال قدمت، 100 کیلومتر این مسیر صعب العبور توسط این شرکت بازسازی شده که در آن 80 تونل به طول 40 کیلومتر و 40 دستگاه پل به طول 10 کیلومتر وجود داشته است.
مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن بیان کرد: به علت افزایش حمل بار و مسافر در شبکه، این شرکت اکنون ساخت 500 کیلومتر خط دوم شبکه ریلی کشور را بر عهده دارد که ساخت خط دوم اندیمشک - اهواز به طول 140 کیلومتر در دست اقدام است و تا نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد.
به گفته وی، خط آهن اهواز - سربندر به طول 110 کیلومتر اکنون زیر بار ترافیک رفته است.
مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن اظهار داشت: این شرکت ساخت چند پروژه ریلی 3 و 4 خطه را بر عهده دارد که خط آهن میبد - زرین در منطقه مرکزی، مسیر ریلی اردکان - یزد، اصفهان - یزد و چادرملو بخشی این پروژه های 3 و 4 خطه است که در انتقال ذخایر معدنی منطقه مرکزی کشور به کارخانه های فولادسازی نقش مهمی را ایفا می کنند.

 بازسازی متروی تهران کرج پس از 18 سال
وی گفت: پس از 18 سال شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) موفق به بازسازی خط مترو تهران - کرج شد تا همچنان قطارهای مترو بتوانند با اطمینان بیشتری مسافران را بین تهران - کرج و گلشهر جابجا کنند و به علت محدودیت های زیادی که در این مسیر داشتیم عملیات بازسازی آن شب ها انجام می شد.
معینی گفت: ساخت خط 7 مترو تهران در بخش بریانک تا استادیوم تختی به طول 15 کیلومتر بر عهده این شرکت بوده است و روسازی خطوط مترو 2 و 3 شهر مشهد نیز توسط متخصصان این شرکت آماده شد.
به گفته وی، اکنون تعمیر و نگهداری 170 کیلومتر از مترو تهران بر عهده این شرکت است و با شرکت های مترو اصفهان و قم برای شرکت در مناقصه ساخت مترو این دو شهر در حال مذاکره هستیم.

مذاکره با راه آهن کشورهای منطقه
مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن گفت: این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده تروارس بتنی و سوزنی در منطقه 400 میلیون نفری است و اکنون با مقامات راه آهن کشورهای پاکستان، عراق، افغانستان، ترکمنستان و سوریه در حال مذاکره برای صادرات فنی و مهندسی و تروارس های بتنی و سوزنی به این کشورها هستیم
معینی درپاسخ به سوال خبرنگار گیتی آنلاین درباره میزان سرمایه گذاری داخلی وخارجی درصنعت ریلی کشور عنوان کرد:
درمورد جذب سرمایه گذاری خارجی تفاهمنامه ای باطرف های چینی واروپایی داریم وبا2شرکت چینی مقدمه کار را شروع کردیم 
وی ادامه داد:همکارانمان سفرهایی در رابطه با جذب سرمایه گذاری خارجی داشتند وکارهای مهمی را دراین رابطه شروع کردند 
معینی در پایان تصریح کرد: تولید سالیانه 100 هزار اصله تراورس چوبی، یک میلیون قطعه تراورس بتنی ، ساخت روزانه 4 تروارس بتنی سوزنی، تولید تروارس های بتنی با قابلیت تحمل بار محوری 30 تن و روسازی سالیانه بیش از 1500 کیلومتر خطوط راه آهن و بهسازی بیش از 500 کیلومتر از شبکه ریلی کشور بخشی از ظرفیت های این شرکت فنی و مهمندسی در توسعه حوزه ریلی کشور است.
گفتنی است شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) یکی از بزرگترین شرکتهای اقماری راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سال 1371 تاسیس شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: