پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
حاجی بابایی مطرح کرد:
صبح امروز در مراسم غبارروبی گلزارشهدای 400صد دستگاه کرج، حاجی بابایی، نماینده مجلس شورای اسلامی همدان و فامنین برای مدعوین سخنرانی کرد. این مراسم توسط بسیج شهرداری کرج برگزار شد.


صبح امروز در مراسم غبارروبی گلزارشهدای 400صد دستگاه کرج، حاجی بابایی، نماینده مجلس شورای اسلامی همدان و فامنین برای مدعوین سخنرانی کرد. 

به گزارش گیتی آنلاین، در این مراسم حمیدرضا حاجی بابایی نماینده فراکسیون ولایی مجلس و نماینده همدان و فامنین گفت: بودجه ای که برای دولت مصوب شده با در نظرگرفتن قیمت 3700 تومان به ازای هر دلار بوده و اکنون که قیمت دلار افزایش یافته باید این پول به جامعه تزریق شود.

وی گفت: کل پرداخت دولت به حقوق بگیران و بازنشستگان چیزی حدود 200 هزار میلیارد تومان است.

حاجی بابایی گفت: اگر هر دلار را ده هزار تومان در نظر بگیریم حدود 335 هزار میلیارد تومان بیشتر نصیب دولت شده است و این مبلغ باید برای ترمیم حقوق ها و کمک به اقشار کم درآمد استفاده شود. وی تاکیدکرد: می گویند داریم انجام می دهیم . دولت بداند اگر این کار را به تاخیر بیاندازد یا انجام ندهد مجلس شورای اسلامی وارد عمل می شود. نماینده همدان تصریح کرد: اگر مجلس در این مورد رای ندهد مجلس مردم نیست.

نماینده مجلس شورای اسلامی اذعان داشت : این مردم از عاشورا دست برنمی دارند. از انقلابشان دست نمی کشند اما از مسئولان اختلاسگر متنفرند.

وی تاکیدکرد: هر مسئولی که نماینده شود، رئیس جمهور شود، استاندار شود، وزیر شود و هر مسئولیتی پیدا کند در زمان مسئولیتش به نان و نوا برسد و پولی اندوخته کند و مالی افزایش دهد، مورد نفرت مردم است و خیانتکار است. هرکس می خواهد باشد.

حاجی بابایی تصریح کرد: خدمتگزاران زیادند اما اختلاس گران هم هستند.

نماینده همدان و فامنین ادامه داد: بعضی ها خود به خود شاه شده اند. این افراد برای ما خطرناکتر از امریکا هستند، خطرناکتر از رژیم صهیونیستی هستند.

وی خروج از طوفان ایجاد شده ناشی از تحریم، سوء مدیریت و روانی را ضروری دانست و افزود: امروز قوه قضائیه باید به هیچکس رحم نکند و به خلافکارانی که حکمشان قطعی شده است بدون توجه به این که با چه کسی نسبت فامیلی، نسبی و سببی دارند رسیدگی کند. وی تأکیدکرد: حتی اگر اقتصاد درست شود، اشتغال ایجاد شود و مشکلات حل شود مردم دلشون با این هایی که سوء استفاده کرده اند پاک نمی شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نمی گویم کسی دزدی کرده اما سکه گران شد، دلار گران شد، همه چیز گران شد، این افرادی که کمرشان دارد زیر بار گرانی خورد می شود باید از این پول برخوردار شوند.

حاجی بابایی در خلال این سخنان به تحریم هیئت های حسینی در کل کشور اشاره کرد و گفت: مگر از عاشورا عزیزتر هم داریم؟

وی  گفت: امسال به هیئت ها برنج و گوشت و هیچ امکان دیگری داده نشد. وی تاکید کرد: این سهمیه همه سال ها وجود داشته است و فقط امسال هیئت های حسینی در روز عاشورا و تاسوعا تحریم شدند.

حاجی بابایی افزود: الان یک عده می گویند که تو چرا این مسائل را مطرح می کنی؟ تو برو عمل کن!

وی اظهارداشت: اتفاقا من به شما می گویم که بیائید کمک ما، تا زمانی که مسئله ای را در مجلس طرح می کنیم تعداد مناسبی رای بیاورد و تصویب شود و تبدیل به قانون شود.

نماینده همدان و فامنین اضافه کرد: نماینده وقتی پیشنهادی را به مجلس ارائه می کند باید از 290 نماینده 146 نفر به آن رای دهند تا قانون شود و اگر رای ندهند این اتفاق نمی افتد.

در این قسمت از سخنان، حاجی بابایی به اهمیت شفافیت آرای نمایندگان نیز اشاره کرد و گفت: وقتی می خواهیم جلوی حقوق های نجومی را بگیریم، وقتی به مسجد می رویم همه می گویند که ما رای دادیم وقتی وارد مجلس می شویم می بینیم که از 250 نفر ، 80 نفر رای داده اند!

وی بیان کرد: خوب موقع رای گیری همه دست خود را بالا بیاورند، ببینیم چه کسی موافق است و چه کسی مخالف است. کسی هم که مخالف است دلیل مخالفت خود را بیان کند.

حاجی بابایی در قسمت دیگری از سخنانش به گزارشی که مسئولین اقتصادی دولت به مجلس ارائه کرده بودند گریزی زد و گفت: در هنگام تصویب بودجه به ما گزارش دادند که بانک ها بیش از 100 هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهکارند.

نماینده همدان و فامنین ادامه داد: ما براساس گزارشی که رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بانک مرکزی و بالاترین مدیران دولت ارائه کردند مصوب کردیم که 100 هزار میلیارد تومان پول به پیمانکارها بدهند تا پیمانکاران 100 هزار میلیارد تومان کار جدید انجام دهند و این 100 هزار میلیارد تومان را به بانک ها بدهند.

وی توضیح داد: یعنی اگر کسی پیمانکار است 5 میلیارد تومان به بانک بستانکار است ولی به بانک 10 میلیارد تومان بدهکار است 5 میلیاردش را با بانک تهاتر کند. بانک ها هم از بدهی شان از بانک مرکزی کم کنند. حاجی بابایی به صورت خلاصه و مفید گفت: یعنی 100 هزار میلیارد تومان از بودجه را در اختیار دولت قراردادیم تا دولت براساس آمار خودش با آن کارکند. حالا بعد از 6 ماه گزارش دولت آمده توی کمیسیون می پرسیم طی شش ماه گذشته چقدر عمل کردید؟ گزارش می دهد: نه یک ریال یعنی یک ریال هم نه!

توضیحی که در ازای عملکرد صفر ارائه کرده اند این است که پس از بررسی متوجه شده اند که بدهی بانک ها به بانک مرکزی 49هزار میلیارد ریال بیشتر نیست آن هم بیشترش مال بانک مسکن است، ده هزار تا باقی می ماند که آن را هم عمل نکردیم!

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: