پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:
جمهوری اسلامی ایران در فرصت مقتضی و مناسب در برابر ماجرای ترور اهواز جواب محکم و قدرتمندانه به عوامل آن خواهد داد.


حوزه 8 بسیج شهرداری کرج به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسمی با عنوان یاد یاران در گلزار شهدای چهارصد دستگاه برگزار کرد. در این جلسه حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان و یاران باوفایش و نیز تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس، حادثه تروریستی اهواز را که در روز 31 شهریور و همزمان با رژه نیروهای مسلح در اهواز اتفاق افتاد به ملت بزرگ ایران، مردم عزیز خوزستان و و اهواز تسلیت و تبریک گفت.

به گزارش گیتی آنلاین حاجی بابایی در مطلع سخنان خود گفت: هر وقت که قرار است موضوع یا بحثی در کشور اتفاق بیفتد معمولا تفکرات و سلایق سیاسی سعی می کنند که تفسیر و تحلیل خود را از این مسائل داشته باشند و معمولا برحسب نوع بینشی که افراد دارند این تفسیر و تحلیل متفاوت است.

وزیر قرآنی اسبق آموزش و پرورش با اشاره به مسائل مختلفی که در طول ماه های اخیر تفسیر و تحلیل های گوناگونی در رابطه با مسائل کشور، مسائل جهانی، وضعیت اقتصادی شکل گرفت به حدیثی از معصوم علیه السلام را تلاوت کرد: الحمدالله الذی جعل اعدائنا من الحمقا و سپس ترجمه نمود : حمد و سپاس خدایی را که دشمنان ما را از احمق ترین آدم ها قرار داد.

وی در تفسیر این حدیث گفت: یعنی گاهی وقت ها دشمنان ما برنامه ریزی های طولانی مدت، میان مدت و کوتاه مدت انجام می دهند و به خیال خودشان هم خیلی دقیق و عمیق برنامه ریزی می کنند و واقعا هم تا یک جاهایی برنامه ریزی شان دقیق است.

حاجی بابایی ادامه داد: یعنی امریکا برنامه ریزی می کند در دنیا همه کشورهای دنیا را به نوعی ساکت کند. حتی با کره شمالی مذاکره می کند. با روسیه جلسه تشکیل می دهد و با کشورهای منطقه تعامل می کند تا در دنیا به این جمع بندی برسد که فقط امریکا باقی مانده و ایران.

وی اضافه کرد: امریکا همه توانش را، همه نیرویش را و هر آنچه در اختیار دارد علیه جمهوری اسلامی ایران به کار می گیرد. امریکا نماد استکبار، ظلم، فتنه و برتری جویی نسبت به ملت های دیگر، از یک طرف، رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان منفورترین و کثیف ترین نوع حاکمیت در دنیا از یک طرف و از طرف دیگر هم آنهایی که 30 هزار نفر از اقشار گوناگون با نوع تفکر مختلفی که داشتند و امام حسین را به شهادت رساندند هم از طرف دیگر مثلثی را تشکیل دادند عبارت از : امریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم صعودی.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: این مثلث تمام توانش را به کار می گیرد تا جلوی ایرانی بایستد که با تقدیم این شهیدان با استکبار و استثمار و زر و زور امریکا و با رژیم غاصب صهیونیستی ای که ده ها سال است مسلمانان فلسطین را آواره کرده است، مخالف است. با ایرانی که با اسلام امریکایی که صدها میلیارد دلار نفت مردم را تقدیم ترامپ و دخترش می کند، مخالفت می کند.

حاجی بابایی در ادامه گفت: اگر چه امروز همه این ها در یمن متمرکز شده اند. از همه دنیا هم کمک می گیرند. همه توانشان را هم به کار گرفته اند در برابر یمنی که مردمش از حداقل های اقتصادی برخوردار نیستند و حتی برای مایحتاج اولیه خودشان از قبیل دارو و مواد غذایی مشکل دارند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: این یمن در برابر امریکا و تمام هواپیماها و کشتی هایش و در برابر عربستان و رژیم صهیونیستی ایستاده است و در برابر همه آنها تا امروز پیروز بوده است و هر قدر زمان می گذرد موضع امریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی و هم پیمانانشان در منطقه ضعیف تر می شود.

حاجی بابایی گفت: زمانی امریکا می گفت اگر کسی بخواهد جلوی ما بایستد ادبش می کنیم و واقعا با دو تا موشک و چند تا هواپیما این اتفاق می افتاد اما امروز امریکا به این جمع بندی رسیده است که اگر روزی بخواهد به جمهوری اسلامی ایران حمله کند کسی که ادب می شود خود امریکاست.

وی اظهارداشت: این یک بلوف سیاسی یا تبلیغاتی نیست. امروز پدران و مادران شهدا بدانند امروز جمهوری اسلامی ایران از قدرت برتر نظامی منطقه ای و جهانی در دفاعی برخوردار است. یعنی هیچ کشوری در دنیا توان مقابله در برابر ایران را ندارد.

حاجی بابایی تصریح کرد: ایران قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد اما در دفاع از خود هیچ کشوری در دنیا نمی تواند با جمهوری اسلامی ایران وارد جنگ شود.

وی خاطرنشان کرد: امریکایی که روزی آنقدر جسارت داشت که هلیکوپترهای خود را به صحرای طبس آورد و در طبس نیرو پیاده کرد تا از آنجا عملیات هلیبرد و نظامی انجام دهد و گروگان هایش را از بین میلیون ها جمعیت داغ انقلابی خارج کند امروز کارش به جایی رسیده است که چهار نفر را با تحصیلات پنجم، هفتم و هشتم و ... اجیر کند که در روز رژه نیروهای مسلح خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان، زن، کودک و آدمهایی که در خیابان هستند را از دور هدف شلیک اسلحه شان قرار دهند و تعدادی را به شهادت برسانند و تعدادی را مجروح کنند، این تمام قدرت امریکا و رژیم صهیونیستی و دولت های متحجر منطقه است.

وی وعده داد: به دلیل این غلط زیادی که مرتکب شدند جمهوری اسلامی ایران از میان قدرتمندترین و تاثیرگذارترین افراد آن ها تلفات خواهد گرفت و جواب محکم و قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران در فرصت مقتضی و مناسب جواب داده خواهد شد.

حاجی بابایی گفت دیروز مشخص شد که امریکا در مورد ایران چه فکر می کد و چه نقشه هایی دارد.

وی تاکید کرد: این طوفان تحریمی، سوء مدیریتی و روانی که امریکا و ترامپ و دیگران در کشور راه انداختند نمی توانند آن را به صورت طولانی ادامه دهند زیرا خودشان آسیب می بینند.

این جانباز جنگ تحمیلی به خانواده های شهدا گفت: در مسجد و کوچه و خیابان از شما می پرسند و البته اشتباه هم هست، باید از دیگران بپرسند، اما به دلیل محاوره عمومی از شما می پرسند: چرا وضعیت اینطور است؟ چرا اقتصاد این طور است؟ چرا دلار این طور است ؟ چرا گرانی است؟

وی افزود: عده ای این سوال را از روی دلسوزی مطرح می کنند و در دل آن این معنی است که بچه های تو برای چه شهید شدند؟

در این مجلس که خانواده شهدایی شرکت داشتند که بیش از یک شهید تقدیم انقلاب کرده بودند حاجی بابایی اظهارکرد: این سوال اگر چه درست است اما مخاطبش نباید خانواده شهید باشد. زیرا از هرکسی باید درباره کارش سوال کرد نه کار دیگران.

کاری که در کشور به شهیدان مربوط می شود و خانواده شهید و رهبر و سپاه و رزمندگان و ایثارگران و مومنین و متدینین و انقلابیون باید جواب بدهند این است؛همه این شهیدان بدون استثناء هنگام شهادت یک هدف داشته اند می خواسته اند پرچم علی و زهرا در دنیا پرآوازه شود. هدفشان این بوده است که مکتب اهل بیت در دنیا جا بیفتد. حالا از پدر شهید می پرسی چرا دو تا پسرش شهید شدند؟ آیا به هدفشان رسیده اند؟

وی پاسخ داد: هدف شهدا این بود که کربلا و عاشورا و اهل بیت در دنیا پرقدرت، پرصلابت و جهانگیر شود که این موفقیت حاصل شده است.

حاجی بابایی تاکیدکرد: در تمام زمان ها، تمام کارهایی که مستقیما به رهبری و شهیدان و مومنین و انقلابیون بازمی گردد موفق بوده است. هشت سال دفاع مقدس موفق بوده است.

می خواستیم در عراق فرزندان قاتلین عاشورا نباشند و فرزندان و طرفداران امام حسین در عراق حکومت کنند که اینک این گونه است.

می خواسته ایم که در سوریه تنگه احد را فتح کنیم و اجازه ندهیم در میدان احد یعنی تهران دندان پیامبر را بشکنند و جگر حمزه را بیرون بیاورند و اتفاقاتی مثل اهواز بارها و بارها در تهران بیفتد که حاصل شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی به جدی گرفته نشدن موضوع شهید مدافع حرم توسط برخی از افراد اشاره کرد و گفت: بعضی باور نمی کردند که کسی که فرزند سه ساله اش را گذاشته و رفته در سوریه و در آن جا می جنگد با این هدف است که در خیابان های کشور مردم را قتل عام نکنند.

امروز همه می دانیم که اگر در سوریه گردنه احد فتح نمی شد در تمام شهرهای ما این اتفاق می افتاد.

حاجی بابایی گفت: امروز در یمن طرفداران اهل بیت با پای برهنه و دست خالی در برابر دنیای ظلم و موشک و هواپیما ایستاده اند و موفق هستند.

وی اشاره کرد: از موفقیت های صد درصدی که به رهبری برمی گردد مدیریت ساخت موشک هاست. اگر در زمان جنگ ما 500 تا از این موشک ها داشتیم به جای دویست هزار شهید 20 هزار شهید هم نمی دادیم. امروز ما در موشک حرف اول را می زنیم.

نماینده ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه جاهایی که به شهیدان، به انقلابی گری به خانواده معظم شهدا برمی گردد ما موفق و پیروز بودیم. اما جاهایی که به مدیریت غیرانقلابی برمی گردد به مدیریت هایی که اعتقاد عمیق به شهیدان و انقلاب اسلامی ندارند به روز عاشورا اعتقاد ندارند و اسلام عاشورایی را تندروی می دانند اشکال وجود دارد.

این ها امام حسین را تندرو می دانند و می خواهند زندگی برای خوشان تعریف کنند که هم حظ زندگی در جمهوری اسلامی ایران را ببرند و هم مدیریت کنند و هم هیچگونه سیلی ای هم برای انقلاب نخورند.

این افراد هستند که هر سخنی از انقلابی گری را تندروی قلمداد می کنند.

حاجی بابایی در این جا به بازگویی جنگ صفین و دلیل شکست شهید محراب علی (ع) در این جنگ پرداخت: در جنگ صفین وقتی علی (ع) با معاویه جنگید، زمانی رسید که مالک اشتر خیمه معاویه را محاصره کرد و زمان کوتاهی لازم بود که فتنه برای همیشه جمع شود؛ اما گروهی که خود را انقلابی می دانستند اما نبودند علی(ع) را محاصره کردند و گفتند اگر نگویی مالک برگردد تو را می کشیم.

مالک گفت یا علی(ع) به من فرصت بده عن قریب ماجرا تمام می شود. علی(ع) پیام داد: اگر می خواهی تمامش کنی وقتی برگردی من دیگر نیستم. مالک بازگشت و گریه کرد.

این گروه مالک را برگرداندند و از علی(ع) خواستند با معاویه مذاکره کند. گفتند قرآن سر نیزه کرده اند ما که با قرآن نباید بجنگیم بنشینیم با هم تعامل کنیم.

علی(ع) خواست که مالک را به عنوان نماینده بفرستد باز این مدعیان گفتند نخیر مالک نه، ما کسی را می شناسیم که خیلی قرآن می خواند و عبادت می کند. شتر بفرستید بیاوریدش.

حاجی بابایی تاکیدکرد: این شخص اصلا جبهه هم نیامده بود، پشت جبهه ای بود. ابوموسی اشعری از این طرف و عمروعاص هم از طرف معاویه که قصه اش را می دانید.

حاجی بابایی پس از اشاره به ماجرای صفین، دلیل رفتار ترامپ را امتیاز گرفتن اوباما از ایران دانست و گفت: ترامپ می گوید اوباما که به اندازه من پررو و وحشی نبود امتیاز گرفت چرا من نگیرم؟ وقتی اوباما توانست توی هسته ای ایران بتن بریزد خوب من هم با لودر جمعش می کنم.

نماینده مجلس شورای اسلامی ایران یادآوری کرد: آنروزی که امریکا ادعای قدرت می کرد، جمهوری اسلامی جلویش ایستاد و امریکا را مجبور به عقب نشینی کرد.

وی بیان کرد: اکنون برخی اظهار می کنند که دیدید ما چقدر موفق بودیم؟ ترامپ آمده گفته ما ضرر کردیم؛ پس معلومه ما برنده بودیم.

نماینده مردم همدان و فامنین این ارزیابی را ناشیانه دانست و گفت: این فکر و نگاه غلط است. اوباما از ایران امتیاز گرفته ترامپ دنبال امتیازات بیشتر است.

حاجی بابایی گفت: ترامپ پررو شده اما این پررو، تیرش به سنگ خواهد خورد و شاخش شکسته خواهد شد.

وی در مورد برجام توضیح داد: که عده ای آمدند تبلیغ کردند که اگر ما مشکل هسته ای را حل کنیم، مذاکره کنیم تمان جوان ها می روند سرکار، پول بی حساب در اختیار مردم قرارمی گیرد، مشکل همه حل می شود، جوانان همه ازدواج می کنند.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس بیان کرد: انی تبلیغاتی بود که خودی و بیگانه روی آن کار کردند تا جایی که نظرسنجی ها نشان می داد هفتاد، هشتاد درصد مردم کشور موافق اند.

در این شرایط رهبری فرمود باشه به شرط اینکه همه تحریم ها برداشته شود و جیب مردم پرپول شود و تمام جوان ها بروند سرکار و همه ازدواج کنند من به عنوان رهبر حاضرم این سختی را تحمل کنم و این خون جگر را تحمل کنم.

نماینده مردم فامنین و همدان در ادامه گفت: رئیس جمهور سه ماه قبل آمده بود مجلس، همه وزرا بودند، همه نماینده های مجلس بودند، رئیس قوه قضائیه و معاونینش همه در مجلس حضور داشتند. من آن روز هفده دقیقه صحبت کردم. آنجا گفتم الان حدود 290 نماینده مجلس این جا حضور دارند. من از این نماینده ها می پرسم؛ از وقتی که آقای رئیس جمهور آمدند و به کارهایی که مورد نظرشان بود عمل کردند آیا در منطقه ای بیکاری کم شده است؟ هر نماینده ای که در حوزه انتخابیه اش بیکاری کم شده است دستش را بالا بیاورد. یک نفر هم دستش را بالا نیاورد.

حاجی بابایی نتیجه گیری کرد: امروز در محضر شهیدانیم می خواهم بگویم که راه پیروزی در این کشور، دوری از شهید نیست. راه پیروزی در این کشور نزدیکی به شهیدان است. و هیچ راهی هم جز این وجود ندارد.

وی حضور ترامپ در سازمان ملل را فرصت مغتنمی دانست و گفت: خوب است آقای رئیس جمهور در سازمان ملل فیلم اهواز را یک بار دیگر پخش کند و خیانت امریکا را بیان کند اما حواسش باشد حاشیه ایجاد نشود و برخورد غیرقابل پیش بینی و بدون برنامه ریزی با ترامپ برقرار نشود.

حاجی بابایی به نکته مهمی در پایان این فصل از سخنانش اشاره کرد و آن این که امریکا ده ها میلیون کارتن خواب دارد و پرسید: به نظر شما اگر امریکا بتواند کارتن خواب های خود را سیر می کند یا به کشور ما خدمات می دهد؟ امریکا از ما ندزدد نمی خواهد چیزی به ما بدهد.

وی تصریح کرد: دولت، مجلس و قوه قضائیه بدانند هیچ راهی برای پیشرفت و حل مشکلات کشور جز تکیه به ایمان این مردم وجود ندارد. این مردم شرافتمندند و به فرموده امام این مردم نظیر ندارند و امروز بر همه آشکار شده است یک موضوع رهبری و نظام و شهیدان هستند که از آن ها مواظبت می کنند و یک موضوع آدم هایی هستند که خلق و خوی اشرافیگری پیداکردند. آدمهایی که از اول هم از جنس این نظام نبودند، خود را جازدند و آمدند کاری کنند که عمدا مردم را به شهیدان بدبین کنند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: من شک ندارم بعضی اقدامات انجام می پذیرد تا عمدا نظام را زیر سوال ببرند. از عاشورا عزیزتر هم مگر داریم. امسال تمام هیئت های حسینی در کشور تحریم شدند و در روز عاشورا و تاسوعا به هیئت ها گوشت و برنج و هیچ امکانی ارائه نشد. همه سال ها این امکانات به هیئت های سراسر کشور ارائه می شد و فقط امسال این گونه بود.

این سخنرانی برای خانواده های شهدا در گلزار شهدای 400 دستگاه کرج و پس از اجرای مراسم گل باران و غبار روبی از قبور شهدا انجام شد.

نغمه علی بیک زادهنویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: