پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پس از 160 روزِ بی باران، زاهدان مرکز این استان روز گذشته نخستین بارش پاییزی خود را تجربه کرد.


علی ملاشاهی گفت: روز گذشته با بارش نخستین باران پاییزی در زاهدان 0.1 میلی متر بارندگی به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه براساس پیش بینی های فصلی میزان بارش های پاییزی در سیستان و بلوچستان در حد نرمال است، افزود: علاوه بر زاهدان در دیگر نقاط مرکزی و جنوبی استان نیز روز گذشته شاهد بارندگی بودیم که در ایستگاه بارانسنجی بیلری از توابع شهرستان خاش بیشترین میزان بارندگی با 3.5 میلی متر گزارش شده است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شهر خاش نیز تا عصر روز گذشته 2.7 میلی متر باران بارید.
وی ادامه داد: همچنین شهرهای میرجاوه، ایرانشهر، بمپور و نصرت آباد نیز روز گذشته نخستین بارش پاییزی را تجربه کردند.
ملاشاهی با بیان اینکه از امروز در نواحی شرقی بویژه جنوب شرق سیستان و بلوچستان احتمال بارندگی وجود دارد، گفت: وقوع رگبار، رعد و برق و باد شدید لحظه ای در این مدت پیش بینی می شود بنابراین با توجه به احتمال جاری شدن سیلاب ناگهانی لازم است هم استانی ها از تردد در حاشیه مسیل ها خودداری کنند.
وی با بیان اینکه در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان نیز از امروز شرایط برای رشد ابر مهیاست، تصریح کرد: احتمال بارش های ناچیز و پراکنده نیز در شهرهای شمالی استان وجود دارد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: از روز پنجشنبه تا شنبه نیز در این منطقه وزش باد و گرد و خاک را خواهیم داشت.
وی ادامه داد: از امروز روند کاهشی دما در شهرهای سیستان و بلوچستان حاکم می شود./ ایرنا
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: