پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۴۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۲
بازار طلا و ارز درحالی طی روزهای اخیر و به ویژه امروز با رکوردهای تاریخی همراه بوده است که کشتی آرای معتقد است فشار تقاضا مسبب این وضعیت است.

محمد کشتی آرای در خصوص چرایی افزایش قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای اخیر اظهار داشت: معمولا فعل و انفعالات اقتصادی متاثر از مسائل سیاسی است؛ به همین دلیل بگو مگوهای سیاسی تاثیر خود را در بازار اقتصادی می گذارد و بازارهای مالی داخلی و خارجی نیز به این صحبت ها واکنش نشان می دهند.

وی افزود: معمولاً بازار قیمت ها را از ساعت 12 به بعد هر روز مشخص می کند ولی امروز اتفاقی که افتاد موجب شد تا قبل از ساعت 11 ظهر قیمت ها بیرون بیاید.

این فعال در بازار طلا و ارز با اعلام اینکه تقاضای شدیدی برای خرید دلار و سکه و طلا از صبح امروز به بازار وارد شده است، گفت: همین افزایش تقاضا قیمت ارز و قیمت طلا و قیمت سکه را افزایش داد.

بیشتر بخوانید

این عضو کمیسیون تخصصی طلا و جواهر تاکید کرد که برای اولین بار رکوردهای جدید قیمتی را در بازار طلا و ارز داشتیم که قبلا حتی تصورش را هم نمی کردیم.

وی با بیان اینکه قیمت سکه هم اکنون (ساعت 12:30 دقیقه) به 5 میلیون و 120 هزار تومان رسیده است، درباره حباب قیمت سکه هم گفت: حباب سکه به حداقل ممکن کاهش یافته است؛ دیروز سکه تا 370 هزار تومان حباب داشت ولی تا این لحظه حباب سکه از بین رفته و حدود 80 هزار تومان است.

کشتی آرای تصریح کرد: در خصوص طلای آب شده و طلای خام طی روزهای اخیر فشار تقاضا زیاد و روی سکه کم شده است.

این فعال در بازار طلا و جواهر در خصوص وضعیت خرید و فروش طلا زینتی در بازار نیز به تسنیم گفت: تقاضا برای طلای زینتی به حد صفر رسیده و به شدت کاهش یافته است و ادامه این وضعیت صنعت طلاسازی را به صفر می رساند.

انتهای پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: