پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس گفت: در شهرستان سرخس ۱۰۵ هیئت مذهبی وجود دارد که از این تعداد ۵۵ هیئت در روستاها به فعالیت خود در حسینیه‌ها و مساجد می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی اصغر بتوئی اظهار کرد: در سطح شهرستان ۷۰ مبلّغ وجود دارد که در حال فعالیت هستند و شامل روحانیون هجرت مستقر و روحانیونی از مرکز استان در شهرستان حضور پیدا کردند و حدود ۱۵ مبلغه خواهر هم به فعالیت می‌پردازند.

وی افزود: در روز تاسوعا تمام هیئت‌های روستایی در مزار شهدا برای عزاداری حضور پیدا می‌کنند و در روز عاشورا هم هیئت‌های داخل شهر در مزار شهدا به عزاداری می‌پردازند و نماز باشکوه ظهر عاشورا در مزار شهدا خوانده می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس تصریح کرد: برای مبلغان موضوعات متعددی مانند سبک زندگی اسلامی تاکید شده که در سخنرانی‌های خود داشته باشند و چون هفته دفاع مقدس را هم پیش‌رو داریم به روحانیون تذکر داده شد که مراسم‌های هفته دفاع مقدس را داشته باشند تا یاد و خاطره شهدا را زنده کنند.

وی عنوان کرد: برای مداحان و سخنرانان که از خراسان رضوی آمدند جلساتی با حضور نماینده شهرستان و امام جمعه برگزار شد که ضمن پرهیز از خرافات بر وحدت تأکید داشته باشند و چون جو و شرایط اقتصادی به گونه‌ای است، روحانیون باید حس امید به مردم دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس خاطرنشان کرد: برای ۷۰ ایستگاه‌ صلواتی مجوز گرفته شد که از این تعداد ۴۵ ایستگاه در شهر و ۲۵ ایستگاه هم در روستا وجود دارد که فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: