پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
علیم یارمحمدی:
علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی درباره ریزگردهای منطقه سیستان و بلوچستان گفت: در صورت تامین حق آبه منطقه توسط کشور افغانستان می توانیم ریزگردها را مهار کنیم.


علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری گیتی آنلاین درباره ریزگردهای منطقه سیستان و بلوچستان گفت: در صورت تامین حق آبه منطقه توسط کشور افغانستان می توانیم ریزگردها را مهار کنیم.

علیم یارمحمدی نماینده زاهدان درباره مشکل ریزگردها در منطقه سیستان و بلوچستان به خبرنگار گیتی آنلاین گفت: در این رابطه با وزارت امورخارجه جلسات متعددی داشتیم .

وی خشکسالی منطقه ای و کاهش آب را عامل انتشار ریزگرد در هوای منطقه عنوان کرد و گفت : برطبق پروتکل های جهانی سهم حق آبه تالاب ها و محیط زیست منطقه و مردم منطقه در حکومت قبل تعیین شده است و ما از طریق وزارت خارجه ایران پیگیر عملیاتی شدن این حق آبه هستیم.

یارمحمدی گفت: میزان حق آبه منطقه از محل رود هیرمند طبق پروتکل های جهانی به میزان820 میلیون مترمکعب در سال است که در صورتی که به مرور این حق آبه در تالاب‌ها و محیط زیست سیستان و بلوچستان تزریق شود به وسیله آن می توانیم ریزگردها را در منطقه مهار کنیم.

وی همچنین از مهاجرت پرندگان منطقه به عنوان یکی از شاخص های مشکلات زیست محیطی که در حال وقوع است اظهار نگرانی کرد.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: