پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان:
خرم آباد-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: با مخلان بازار برخورد جدی می‌شود.


به گزارش گیتی آنلاین، گودرز امیری در چهارمین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه این جلسات در راستای برخورد با متخلفین و مفسدین اقتصادی تشکیل می‌شوند، افزود: در رابطه با تعادل بازار و تعادل قیمت‌ها تصمیمات خاصی گرفته می‌شود که در قالب صورت‌جلسه به دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته کالاهایی که کمیاب بود در سطح بازار به وفور عرضه شده و به نظر می‌رسد وضعیت به حالت عادی برمی‌گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: بسیاری از قیمت‌ها کاهش چشمگیری داشته است و برخی از واحدهای تولیدی در سطح ملی قیمت‌های نهایی را اعلام کردند که به واحدهای صنفی ابلاغ شد و آنها مکلف به نصب برچسب هستند.

وی با اشاره به قیمت میوه و تره بار بیان کرد: گروه بازرسی صنعت، معدن و تجارت هر روز صبح با کسب اطلاع از میدان میوه و تره بار قیمت فروش جزئی در شهر را مشخص کرده و تا قبل از ۹ صبح ابلاغ می‌کنند، فروشگاه‌های خرده فروش، مکلف به درج قیمت‌های ابلاغ شده هستند.

وی افزود : شهروندان در صورت نصب نشدن برچسب درج قیمت‌ها و مشاهده گران‌فروشی موارد را به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند تا با متخلفین و مفسدین اقتصادی برخورد جدی شود.

امیری با اشاره به مشکل حمل و نقل کالاها در این روزها گفت: حمل و نقل با مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرداری‌ها، همیاری شهرداری‌ها، نهادها، سازمان‌ها و همچنین داوطلبین بخش خصوصی کامیون‌های زیادی در اختیار مدیریت ارشد استان قرار داده‌اند که محموله‌ها و محصولات کشاورزی و پتروشیمی را جابه‌جا کنند.

وی تصریح کرد: این جلسات بسیار تاثیر‌گذار بوده و با پیگیری‌های انجام شده انسجام و هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی، امنیتی و قضایی در سطح استان به وجود آمده است، از این رو با افرادی که قصد اختلال در بازار را دارند برخورد جدی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه بازرسان به صورت رندومی در سطح شهر گشت زنی می‌کنند، اظهار کرد: به دلیل گستردگی و پراکندگی اصناف همکاری و توجه مردم در این زمینه بسیار مهم است و اگر تخلفی مشاهده می‌شود اطلاع‌رسانی کنند تا بتوان در برخورد با گران‌فروشی و متخلفین همچنین برای تعادل و تنظیم بازار به خوبی اقدام کنیم.

وی خبر داد: این جلسات در سطح شهرستان‌ها نیز به ریاست فرمانداران در حال برگزاری است./یافته

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: