پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
رئیس‌کل دادگستری لرستان:
رئیس‌کل دادگستری استان لرستان با بیان اینکه مجازات در کاهش جرم اثربخشی زیادی ندارد و باید با ریشه‌های جرم مبارزه کرد، گفت: پایان‌نامه‌های دانشجویی باید به سمت کاربردی شدن پیش بروند

به گزارش گیتی آنلاین ، جعفر بدری در نشست هم‌اندیشی مسئولان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه لرستان با مسئولان ارشد قضایی استان بابیان اینکه در دستگاه قضایی باید ازنظر اشخاصی که درزمینه‌های قضایی پژوهش انجام می‌دهند استفاده شود اظهار داشت: نیازمند استفاده کاربری از نظریات دانشگاهیان و پژوهشگران هستیم و همچنین باید از پژوهش‌های علمی و حساب‌شده که بر پایه نظریات اثبات‌شده اجتماعی و جامعه‌شناسی هستند استفاده شود تا وضعیت موجود جامعه را ارتقا بخشیم.

وی بابیان اینکه قوه قهریه برای جلوگیری از جرم جوابگو نیست و پیشرفت و نظم امروز در دنیا مدیون و مرهون پیشرفت فرهنگی در جوامع است افزود: شفافیت در نهادهای کشور باید در دستور کار باشد و همه باید دست‌به‌دست هم و از نظرات اساتید دانشگاه استفاده کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان عنوان کرد: مجازات در کاهش جرم اثربخشی زیادی ندارد و باید با ریشه‌های جرم مبارزه کرد؛ پایان‌نامه‌های دانشجویی باید به سمت کاربردی شدن پیش بروند و بیشتر به معضلات قانونی و حقوقی و نیز مسائل اجتماع بپردازند تا خلأهای موجود را جبران کند.

وی بابیان اینکه کار پژوهشی در ادارات دولتی باید با جدیت پیگیری شود تصریح کرد: نظام‌های آموزشی دنیا دائماً در حال تغییر و به‌روزرسانی است و باید مسئله قانون‌گرایی در اولویت دستگاه‌های آموزشی نظام قرار گیرد.

بدری با انتقاد از شیوه ارزیابی اساتید توسط دانشجویان گفت: ارزیابی اساتید توسط دانشجویان سبب می‌شود استاد در شیوه‌های تدریس و آموزش رضایت سلایق دانشجو را در نظر بگیرد درصورتی‌که این کار باید بر مبناهای علمی و تخصصی آموزش انجام بگیرد.

وی بابیان اینکه دوران نظریه‌پردازی گذشته است بنابراین باید با عمل‌گرایی و شیوه‌های علمی مشکلات و موانع موجود را از سر راه برداریم اظهار داشت: پیشرفت علمی و صنعتی نیازمند انقلاب فرهنگی است؛ در نظام‌هایی که فساد، رانت و سوءاستفاده از قدرت شایع است امکان پیشرفت علمی و صنعتی وجود ندارد.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان به موضوع حاشیه‌نشینی اشاره کرد و افزود: حاشیه‌نشینی از معضلات نگران‌کننده شهرهای ما است که برای مقابله با آن باید به‌صورت ریشه‌ای و عملی اقدام کرد.

وی بابیان اینکه باید شیوه‌هایی اتخاذ شود تا دغدغه‌های کاری و فشارهای روانی ناشی از کار مشاغل سخت برای این افراد به زندگی شخصی و خانواده‌هایشان سرایت نکند‌ عنوان کرد: پایان‌نامه‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باید کاربردی بوده و نمود واقعی آن در جامعه وجود داشته باشد تا بتواند پژوهشی در جهت رشد و تعالی جامعه باشد، نه موضوعاتی که ارزش علمی و پژوهشی ندارند و صرفاً جهت رفع تکلیف ارائه می‌شوند. مشکلات مناطق حاشیه‌نشین لرستان بررسی می‌شود.

معاون دادگستری استان لرستان نیز گفت: مشکلات مناطق حاشیه‌نشین استان لرستان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

‌رحیم عزیزی ‌اظهار داشت: بازدیدهای مکرر از مناطق حاشیه‌نشین شهرهای استان به عمل می‌آید و مشکلات این مناطق موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تأثیر دانشگاه بر کار دادگستری افزود: اگر در مراکز آموزشی خوب آموزش دهیم و افراد را با حقوق خود آشنا کنیم بار دستگاه‌های قضایی زیاد نخواهد بود و این کار آموزش، وظیفه دانشگاه و آموزش‌وپرورش است.معاون منابع انسانی دادگستری لرستان در راستای اطاله دادرسی عنوان کرد: کار قضاوت باید باحوصله و به‌دوراز عجله انجام شود تا خلل و اشکالی در کار قضاوت پیش نیاید.وی بیان کرد: از کارهای پژوهشی مرتبط با مسائل استان حمایت می‌شود و همچنین درزمینهٔ کارآموزی دانشجویان با دانشگاه لرستان همکاری لازم انجام می‌شود
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: