پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
خرم آباد- فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به کشف ۶۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در لرستان طی ۶ ماهه اخیر گفت: ۴۹باند قاچاق در استان متلاشی و ۹۶۰ قاچاقچی دستگیر شد.

به گزارش گیتی آنلاین، سردار محمد مهدیان نسب در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های شش‌ماهه گذشته نیروی انتظامی اظهار داشت: داشتن جاده‌های کوهستانی و جاده‌هایی نیازمند ایمن‌سازی و بودجه کلان درزمینهٔ استقرار سیستم‌های ثبت کنترل سرعت و همچنین بستر زیرساخت‌ها و فناوری است که می‌تواند در پیش‌بینی و پیشگیری تصادفات مؤثر باشد.

وی با اشاره به تصادفات شش‌ماهه اخیر استان افزود: درمجموع تصادفات نسبت به سال گذشته یک درصد افزایش داشته‌ایم اما در تصادفاتی که منجر به فوت‌شده‌اند که در شش‌ماهه سال گذشته این تعداد250نفر و در مدت مشابه امسال این تعداد به 215نفر رسیده 14درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان لرستان به توقیف موتورسیکلت‌های متخلف و مزاحم در استان اشاره و عنوان کرد: تعداد هفت هزار693دستگاه موتورسیکلت و هفت هزار 811دستگاه خودرو حادثه‌ساز و خطرآفرین در استان توقیف‌شده و با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: در راستای اطلاع‌رسانی بین مردم 310 جلسه برای مردم با 46هزار مخاطب و همچنین سه هزار750مورد مشاوره‌های اجتماعی و انتظامی در جهت صلح و سازش پایدار در راستای پرونده‌های موجود در کلانتری‌ها انجام‌شده که 70درصد این پرونده‌ها منجر به صلح و سازش پایدار شده است.

مهدیان نسب تصریح کرد: طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در 50نقطه آلوده استان در راستای برخورد با خرده‌فروشان اجراشده که بر همین اساس در شش‌ماهه گذشته بیش از سه تن مواد مخدر کشف‌شده که 48درصد نسبت به سال 96افزایش کشفیات داشته‌ایم و همچنین 609طرح پاک‌سازی اجراشده که در همین راستا 40باند، سه شبکه و هزار494نفر خرده‌فروش دستگیرشده و همچنین هشت هزار 198معتاد متجاهر جمع‌آوری و به مراکز 15و16کاهش آسیب‌های اجتماعی تحویل داده‌شده است.

وی با اشاره به اقدامات پلیس فتا خاطرنشان کرد: هزار 587سایت مجرمانه شناسایی و 175پرونده تشکیل‌شده که نسبت به سال گذشته 46درصد افزایش داشته است و در همین راستا 89مجرم اینترنتی دستگیرشده که بیشترین اولویت و فراوانی جرم در حوزه فضای مجازی انتشار اکاذیب به‌قصد تشویش اذهان عمومی، مزاحمت‌های اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی و همچنین کلاهبرداری و سرقت رایانه‌ای بوده است.

فرمانده انتظامی استان لرستان بابیان اینکه در شش‌ماهه امسال ارتقا تحرک و توان در کلانتری‌ها را در دستور کار داشته‌ایم و ناوگان کلانتری‌ها را تجهیز کرده‌ایم گفت:  52هزار و380 پرونده قضایی رسیدگی شده و 268هزار و500 اوراق قضایی به شاکی و متشاکی ابلاغ‌شده است.

وی اظهار داشت: دو هزار و41نگهبان محله، شبگرد و پلیس افتخاری با نیروی انتظامی جهت کاهش سرقت‌ها همکاری می‌کنند که سبب شده طی شش‌ماهه گذشته درزمینهٔ سرقت 16درصد کاهش داشته باشیم.

مهدیان نسب افزود: در حوزه 197 طی شش‌ماهه امسال 13جلسه ملاقات عمومی با مردم برگزارشده که 595 نفر از شهروندان مطالبات خود را که عمدتاً جذب و استخدام است چهره به چهره درخواست کرده‌اند و همچنین چهار هزار و669تماس در سامانه ثبت‌شده است و 280هزار و 475 فوریت‌های پزشکی تماس حاصل‌شده که 57 درصد فوریت‌ها عملیاتی و 43درصد مشاوره بوده

وی با اشاره به چهار طرح نقطه‌ای، منطقه‌ای، موضوعی و عملیات مشترک در استان عنوان کرد: درزمینهٔ این چهار طرح 65 عملیات صورت گرفته و سبب شده که نقطه‌هایی که خلأ انتظامی داشته‌ایم پوشش دهیم و در همین راستا 108باند سارقین متلاشی‌شده است و در راستای وقوع و کشف از 86درصد به 96درصد رسیده‌ایم و از میانگین 18درصد جلوتر و شش درصد در مقایسه با سال گذشته در حوزه کشف افزایش داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ملی اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه استان لرستان در کریدور اصلی قاچاق قرار دارد نیروی انتظامی در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ملی در شش‌ماهه امسال 64میلیارد تومان قاچاق قابل ارزش‌گذاری کشف‌شده که نسبت به سال گذشته33درصد افزایش و 49باند قاچاق کالا دستگیر و در این رابطه 960قاچاقچی دستگیرشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد کشور 59انبار احتکار شناسایی‌شده که در همین راستا کالاهای اساسی به ارزش 18میلیارد و 700 در معرض عرضه برای مردم قرارگرفته است.

مهدیان نسب با اشاره به اتفاقات اخیر کامیون داران گفت: نگاه بیرون از استان به لرستان به‌گونه‌ای است که می‌گویند در استان لرستان به کامیون‌ها سنگ پرتاب می‌کنند درصورتی‌که امن‌ترین جاده‌های کشور در استان لرستان است و اکیپ‌های مختلفی شبانه‌روزی از جاده‌ها مراقبتت می‌کنند که حمل‌ونقل به‌راحتی انجام شود.

وی اظهار داشت: جاده‌های لرستان هیچ‌گونه ناامنی برای تردد ندارند و از ابتدای موضوع کامیون داران 12نفر دستگیرشده‌اند که 50درصد این افراد غیربومی بوده و درصدد ترغیب کامیون داران برای تحسن بوده‌اند و در موارد ناچیزی تعرض صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان لرستان افزود: استان لرستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است در بحث نزاع 24استان از لرستان پر نزاع تر است و لرستان 10درصد کاهش داشته و همچنین در تیراندازی 9درصد کاهش و در کشف و پیشگیری رتبه اول را دارد
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: