پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
خزم آباد- مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: مردم و خیران لرستانی امسال ۲.۵ میلیارد تومان در جشن عاطفه‌ها کمک کردند.

به گزارش گیتی آنلاین، جاسم محمدی فارسانی در جشن عاطفه‌ها که در دبیرستان دخترانه فدک خرم‌آباد برگزار شد بابیان اینکه یکی از برنامه‌هایی که کمیته امداد دنبال می‌کند ایجاد شرایط تحصیل برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت است اظهار داشت: بیش از 11 هزار دانش‌آموز در استان لرستان تحت پوشش کمیته امداد است.

وی افزود: قطعاً دانش‌آموزانی وجود دارند که نمی‌توانند همانند دانش‌آموزان برخوردار وارد کلاس درس شوند درحالی‌که خیلی از این دانش‌آموزان از استعداد و توانمندی بالایی برخوردارند.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان عنوان کرد: بالغ‌بر هشت هزار دانشجو و فارغ‌التحصیل در استان تحت پوشش کمیته امداد است به‌طوری‌که بیش از 700 دانشجو و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد و دکترا است که به‌عنوان یک سرمایه بزرگ برای کشور تلقی می‌شوند.

وی بیان کرد: اگر برنامه‌ریزی از دوران ابتدایی شکل بگیرد و مشارکت‌های مردمی باشد هیچ فرد با استعدادی به خاطر فقر و محرومیت از تحصیل و رسیدن به آرزوها و آرمان‌هایی که در ذهن دارد جا نمی‌ماند.

فارسانی تصریح کرد: امروز سومین روز از برنامه‌های جشن عاطفه‌ها است که در مدارس استان برپا می‌شود و مردم استان مشارکت بسیار خوب و مطلوبی داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در سال 96 در طرح جشن عاطفه‌ها حدود دو میلیارد تومان جمع‌آوری شد و در سال 97 حدود دو و نیم میلیارد تومان مردم استان و خیران کمک کردند که جای تقدیر دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: 77درصد رشد کمک‌های مردمی را در استان طی شش‌ماهه اول سال داشته‌ایم که نشان می‌دهد اعتماد مردم و تعامل با سازمان‌ها و دستگاه‌ها می‌تواند در رفع فقر و محرومیت بسیار کارگشا باشد.

وی اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری این جشن موضوع فرهنگ‌سازی نوع‌دوستی و نیکوکاری است، در استان ولایتمدار لرستان در تمام صحنه‌ها و عرصه‌ها مردم مشارکت خود را در طرح‌های امداد و اعتماد آن‌ها را نسبت به امداد داشته‌ایم.

فارسانی افزود: کمیته امداد شرایطی را فراهم کرده که بتوانیم از طریق سیستم‌های الکترونیکی به‌عنوان امداد الکترونیکی و یا از طریق تلفن‌های همراه به ساده‌ترین شکل و کمترین زمان بتوانیم کار خیر مردم را جذب و در راستا رفع فقر قدم برداریم.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: