پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس:
عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: بدهی معوقه گندم‌كاران تا پايان مهر پرداخت می‌شود.

علی‌محمد شاعری پنج‌شنبه شب در جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: مشکلات اقتصادی و فشارهای ناشی از آن در جامعه سنگین است اما ما هم تحمل بالایی داریم که تحمل می‌کنیم.

وی افزود: ضریب خودکفایی در بخش کشاورزی ما 80 درصد است و اکنون در بخش شکر و گندم احتیاج به واردات نداریم و ضریب امنیت در این بخش بالاست.

شاعری با اعلام اینکه بدهی گندم‌کاران از جمله مشکلاتی است که برخی از کشاورزان همچنان با آن روبرو هستند، یادآور شد: کل بدهی‌ها به گندم‌کاران 12 هزار و 500 میلیارد ریال بوده است که بخش اعظمی از این بدهی‌ها پرداخت شده است و مابقی هم تا پایان مهر ماه پرداخت می‌شود.

وی همچنین در رابطه با میزان پرداخت مطالبات گندم‌کاران مازندرانی خاطر نشان کرد: با تلاش‌های انجام شده 90 درصد بدهی‌های گندم‌کاران مازندرانی پرداخت و تنها 10 درصد باقیمانده است که همزمان با کشور تا پایان مهر ماه پرداخت می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گندم‌کاران شرق مازندران بخش زیادی از مطالبات خود را دریافت کردند و کمترین بدهی‌های گندم‌کاران مازندران متعلق به شرق این استان است.

شاعری همچنین با اشاره به اراضی زهکشی شرق مازندران گفت: 10 هزار هکتار از این اراضی در قالب طرح جامع احیاء از طریق زهکشی و شست‌وشوی اراضی انجام می‌شود که اراضی مختلف از امام‌ده تا زاغمرز را شامل می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به کارهای انجام شده در بخش راه‌سازی اظهار کرد: در این بخش راه رستمکلا به بندر امیرآباد با 6 میلیارد تومان اعتبار، قرار داد بسته شد که 9 ماهه به اتمام می‌رسد و مسیر 20 کیلومتری با 20 میلیارد تومان اعتبار با ایجاد دو روگذر در حسین‌آباد و رستمکلا هم تا پایان تابستان آینده به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی همچنین با اعلم اینکه بازدید و بازگشایی صفی‌آباد با موافقت اصولی وزارت اطلاعات انجام شد؛ افزود: این مسأله هفته آینده نهایی می‌شود و مسیرهای جدید برای تردد گردشگران اجرایی می‌شود.

شاعری ادامه داد: 17 هکتار سالارتپه بهشهر هم در اختیار شهرداری است که باید از این ظرفیت برای توسعه گردشگری در جنگل سالارتپه استفاده شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با تأکید بر توسعه میادین میوه و تره‌بار برای جلوگیری از احتکار کالاهای اساسی یادآور شد: با توسعه میادین میوه و تره‌بار و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تا حد بسیار بالایی می‌توان از احتکار و گران‌فروشی جلوگیری و کالاهای اساسی را در دسترس مردم قرار داد که باید در دستور کار فرمانداران باشد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملیاتی شدن فاضلاب شهری در شرق مازندران، گفت: در این بخش سال گذشته 2 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و اختصاص یافت و امسال هم 5 میلیارد تومان موافقت نامه مبادله شد.

شاعری افزود: در بخش بهداشت و درمان هم از توسعه مناسبی برخورداریم و 500 میلیون تومان برای بیمارستان مشارکتی زاغمرز اختصاص یافت و بیمارستان 220 تختخوابی بهشهر به 240 تختخواب افزایش یافت و تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان داشت: بیمارستان 65 تختخوابی گلوگاه به مرحله سقف‌زنی رسیده و بیمارستان 60 تختخوابی نکا هم کلنگ‌زنی شد که نقش مهمی در توسعه خدمات بهداشت و درمان دارند.

شاعری در پایان با اشاره به اختصاص 10 میلیارد تومانی بنیاد برکت برای توسعه شرق مازندران، گفت: این تسهیلات با سود کم و حداقل ضمانت‌نامه در اختیار متقاضیان اشتغال و افراد بیکار قرار می‌گیرد که  مبلغ در نظر گرفته شده براساس سهم‌بری هر شهرستان اختصاص می‌یابد که سهم بهشهر 4.5 میلیارد تومان است.

هادی خنجری فرماندار بهشهر هم اظهار کرد: با توجه به فصل پاییز و کشت پاییزه، جهاد کشاورزی باید در رابطه با تأمین نهاده‌های کشاورزی، کود، سوخت، و سم اهتمام داشته و با توجه به ظرفیت بالا در بخش کشاورزی، باید با برنامه حرکت کنیم.

وی با اشاره به پیش رو بودن فصل سرما گفت: بخشداران و دهیاران، همچنین تمهیدات لازم را برای تردد در روزهای آینده که مدیریت بحران در آماده باش کامل است را داشته و تأمین آرد و سوخت برای مناطق بالادست را با قوت در دستور کار داشته و علاوه بر 48 ساعت آینده که با توجه به بارندگی اعلام شده و کاهش دما، باید مدیریت بحران شود؛ در طول سال هم در این بخش‌ها با برنامه عمل کنند.

خنجری بیان کرد: در حوزه کشاورزی، احصاء اراضی که استعداد کاشت فندق دارد را با حفظ داشته‌ها و مراقب به موقع، در دستور کار داشته و  در راستای توسعه در بخش کشاورزی گام برداریم.

وی گفت: بندر امیرآباد ظرفیت بزرگی برای شهرستان است و برای فعال‌تر شدن بندر، در طول سال‌های مختلف تلاش فراوان انجام شده است و باید مطالبات  شهرستانی با مدیر بندر مطرح شود.

فرماندار بهشهر افزود: رؤسای ادارات، حضور فعال در مناطقی که نیازمند حضور مدیران هستند همچون حضور در مناطق دوردست و نزدیک را در دستور کار داشته و در تکریم ارباب رجوع تلاش کنند و در طول سال مراقبت انجام و در این موارد اهتمام داشته باشند.

خنجری با بیان اینکه در برخی از موارد تعامل مدیران با رسانه به خوبی انجام نمی‌شود، خاطر نشان کرد: اطلاع‌رسانی از اقدامات انجام شده از مهم‌ترین موارد کار است که باید از این ظرفیت استفاده کنید.

به گزارش فارس، فرماندار بهشهر گفت: تلاش برای اشتغال‌زایی در شهرستان و توسعه اشتغال و رفع بیکاری از جمله تلاش‌های انجام شده است که با وجود کارهای انجام شده وضعیت مطلوبی نداریم و بانک‌ها و مدیران مربوطه باید پیگیری‌های بیشتری برای جذب اعتبارات انجام دهند.

انتهای پیام/و


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: