پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
حاجی بابایی:
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خواستار برگزاری جلسه علنی مجلس برای بررسی CFT شد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی
خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه امروز بحث FATF  از مباحث مهم در کشور است، گفت: موافقان پیوستن ایران به این کنوانسیون ادعا می‌کنند با تصویب این موضوع در کشور مشکلات حل می‌شود و قیمت دلار پایین می‌آید. البته مخالفان تصویب این کنوانسیون مدعی هستند یکی از دلایل گران شدن دلار در کشور اجرای ناخواسته FATF بود که مرزها بسته شد و مشکلات عدیده‌ای برای کشور ایجاد شد.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی با زندگی و معیشت مردم گره خورده است، ادامه داد: مردم می‌خواهند مطلع شوند و حق هم دارند در جریان موضوعات مختلف قرار گیرند.

نماینده مردم همدان در مجلس با ابراز اینکه پیشنهاد شده صبح فردا مجلس 6 تا 8 صبح برای بررسی CFT جلسه داشته باشد، افزود: اصلاً مشخص نیست چرا جلسه‌ای که مشخص نیست علنی است یا غیرعلنی، رسمی است یا غیررسمی باید برگزار شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اعلام اینکه فردا ساعت 6 و 45 دقیقه جلسه مجمع عمومی فراکسیون نمایندگان ولایی برای بررسی لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم CFT و اجرای شروط FATF برگزار می‌شود، اظهار داشت: پیشنهاد فراکسیون بر این است که جلسه در همان ساعت 8 صبح و به‌صورت علنی برگزار شود و مشروح این جلسه نیز از رسانه ملی به‌صورت زنده پخش شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس عنوان کرد: مردم باید در جریان اظهارات مخالفان، موافقان و نمایندگان دولت درباره بحث FATF قرار گیرند.

حاجی‌بابایی با اظهار اینکه پیشنهاد فراکسیون نمایندگان این است که باید دو برابر تعداد مقرر در آئین‌نامه، نمایندگان در موافقت و مخالفت درباره این لایحه صحبت کنند، گفت: باید آرای نمایندگان درباره کلیات و جزئیات CFT به‌صورت شفاف و علنی اخذ شود تا مشخص شود چه نماینده‌ای موافق و چه نماینده‌ای در مخالفت با این لایحه رأی داده است.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: