پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵
شهردار بیرانشهر:
خرم آباد- شهردار بیرانشهرگفت: از سالیان گذشته، بدهی های غیر متعارف 2 میلیارد و 500 میلیون تومانی برای شهرداری بیرانشهر به طلبکاران متفرقه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، فرامرزشیر‌‌اوند درسخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن تعظیم و تکریم روح شهدا و امام شهدا خصوصا شهدای این دیار محروم  وهمچنین عرض تبریک به بخشدارمنتصب بیرانشهر" مهندس پیام" اظهارداشت: هفته دفاع مقدس درس بزرگی را با این مضمون که "پایان شب سیه سپید است" به همگان داده است وجای دارد که هفته نیروی انتظامی رابه مردان جان برکف و بی ادعا و سبزپوشان حافظ نظام و امنیت، خصوصا فرماندهی و پرسنل مقتدر و تلاشگر بخش بیرانوند تبریک عرض کرد.

وی با اشاره به اینکه، مطابق قانون شوراها و شهرداری‌ها، شهرداربر اساس رسالت خود، هر ۶ ماه یکبار بایستی بیلان کاری و گزارش عملکردی برای مردم ارائه کند گفت: اینجانب حسب اضطرار و ضرورت لازم دانستم قبل از موعد و در مدت حدود سه ماه خدمت خویش گزارش اجمالی از بیلان کاری بپردازم، شهرداری بیرانشهردر حال حاضر وضعیت چندان مساعد ومناسبی ندارد واکنون بیش ازهر بر‌هه زمانی دیگری به صورت ویژه به حمایت مردم و مسئولین نیاز دارد.

شهردار بیرانشهرادامه داد: گرچه این تریبون مقدس جای یأس و ناامیدی نبوده اما لازم است از پشت همین تریبون اعلام کنم که شهرداری بیرانشهردست یاری به سوی مردم دراز کرده و به حرمت اعتماد، تا پای جان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

شیراوند با اشاره به اینکه بر اساس ماده ۳۸ قانون شهرداری ها در گذشته ماهیانه کمکی ثابت از سوی دولت‌ها به شهرداری های سراسر کشور از مالیات بر ارزش افزوده فرآورده های نفتی، تزریق می‌شد بیان داشت: متاسفانه از ۴ ماه قبل ازانتصاب بنده بعنوان شهردار، بر اساس سیاست‌های دولت، این کمک عملا حذف و توسط دولت به یارانه‌های مردم تزریق شد وعملاً شهرداری‌های کوچک تقریباً در شُرُف تعطیلی قرار گرفتند.

وی گفت: شهرداری بیرانشهر از بین ۲۵ شهردار سطح استان یک وضعیت استثنایی در پیش رو دارد زیرا در طول ۱۷ سال تاسیس شهرداری شاهد ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بدهی می باشد که این بدهی‌هایی غیرعُرف وغیر معمول برای شهرداری درحد بیرانشهر  بسیار سنگین خواهد بود.

شهردار بیرانشهردر ادامه عنوان کرد: شهرداری ها یک نهاد غیردولتی بوده با وجود اینکه حمایت هایی که از طرف دولت وجود دارد اما نهادی است که وزارتخانه‌ای ندارد و یک نهاد نیمه مردمی است که درآمدش به شکل مستقل و بر مبنای عوارض اخذ شده از مردم است .

شیراوند با اشاره به اینکه در بیرانشهر استقبال چندانی از پرداخت عوارض شهرداری نشده تصریح کرد: در حال حاضرپرداخت ترویج این فرهنگ پرداخت عوارض، مراعات حقوق شهروندی ور‌عایت نظافت و بهداشت محیط زندگی با همکاری و مساعدت تعدادی از مردم، ممکن شده است که جای تقدیر از این افراد وجود دارد و انتظار این است که  شهروندان گرانقدر با پرداخت عوارض حیات دوباره ای به رمق نیمه جان این شهرداری بخشیده شود.

وی اساسی ترین مشکلی که شهرداری بیرانشهر با آن روبروست را مشکلات مالی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: با وجود شرایط ویژه واستثنایی مشکل و معضل مالی بی نظیراز زمان تاسیس شهرداری تاکنون، همزمان انسداد حسابهای بانکی شهرداری و توقیف ماشین آلات عمرانی توسط طلبکاران وپیمانکاران سالیان گذشته با حکم قضایی وجود دارد وعدم پرداخت عوارض شهروندان نیز که تا کنون صفر بوده، مشکل محسوسی است که وجود دارد.

شهردار بیرانشهر اظهار داشت:درچنین شرایطی بنا به وظیفه مسلمانی و با تکیه بر آموزه های دینی و اعتقادی بایستی مردم را از وضعیت موجود آگاه کرد وبا وجود اینکه در حال حاضر مطالبه های ۳۰۰ میلیارد تومانی برای شهرداری بیرانشهر وجود دارد به مصداق (ولاتهنو و لاتحزنو و انتم الاعلون ان کنتم مومنین) مدیریت شهرداری در خدمت گذاری خویش سست ومحزون نشده است و امیدوار بهبود است . 

این مقام مسئول گفت: شهرداری با مشکلات موجود دست و پنجه نرم کرده و به شکل روزانه با مشکلات موصوف وعواقب سوء  آنها، ازهیچ کوششی دررایزنی و حل مشکلات دریغ نکرده وهمواره در حال تلاش است تا از وضعیت بی نظیر و بحرانی کنونی به خوبی سربلند شود.

فرامرزشیراوند، نقش تلاش همگانی را در نیل به اهداف ضروری دانست و تاکید کرد: شهرداری تمام تلاش خود را به عنوان خادم مردم در راستای خدمت به همشهریان داشته و در مقابل اعتماد مردم خود را مدیون دانسته، بی شک منتج به این مهم در تلاش همگانی خواهد بود.

وی همچنین ازمردم بیرانشهربعنوان مردمی باهویت و اصیل یاد کرد و افزود: کیفیت خدمت رسانی شهرداری یک شهر یک خرد و همت جمعی را می طلبد و در واقع این شهروندان هستند که شهر را می سازند،  درغیر اینصورت اگر چنانچه نخبه عالم را به خدمت بگیری ولی خود در همیاریش بی تفاوت باشید قطعا راه به جایی نخواهد برد و امکانات و زیرساخت این شهر درحد شان و منزلت مردم با اصالت و با هویتی که تاریخ از هویت واصالت آن‌ها نام برده، نیست.

شهردار بیرانشهربه نقش مهم و اساسی شهروندان در پیشرفت و توسعه اشاره کرد وادامه داد: در چنین شرایط بحرانی باید این تلنگر را جدی گرفت ومهمتراز آن اینکه نباید از قافله پیشرفت عقب نماند، چرا که این جز با همت شهروندان میسر نخواهد شد وحل کلیه مشکلات درون سازمانی که وجود دارد با برنامه ریزی و ندیریت شهرداری وهمت همگانی مرتفع خواهد شد.

شیراوند تریبون مقدس نمازجمعه را بعنوان حلال همه مشکلات و معضلات و وجه تمایزحلال و حرام همگان دانست وافزود: در تمام تریبون ها از زبان امام جمعه و در نماز جماعت هر هفته در سراسر ایران به کرات دروصف رعایت تقوا و حدود الهی برای مومنین و مومنات تاکید شده که بامراعات آن مهم، هارمونی آهنگ وجدانها هماهنگ و بیدار میگردد ، وپیشه کردن تقوا و حدود الهی، بیداری وجدان ونیز با انعکاس و ترویج این وجدان بیداراست که  همه به وظایف خویش به انحو احسن عمل نموده و در صورت وجود هرگونه کاستی و خللی می توان بر مشکلات فائق شد.

وی افزود: گاهی در سطح شهر کم کاری برخی از همکاران به شکل ناخواسته دیده شده که مستلزم فرهنگ سازی وآگاهی بخشی است که در نیت عبادت در خدمت نا آگاهانه موجب حذف "ب "عبادت و تبدیل آن به عادت میشود که این افراد را از رسالت خدمت خود به مردم خارج خواهد کرد و بنابراین از همه شما عزیزان با مراعات حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ ‌راستین خدمت یاری مطلبیم تا فرهنگ را در حد وسع برای کم کاران ارتقا دهیم و آگاهی بخشیم .

شهردار بیرانشهرازهمشهریان عزیز یاری طلبیده که با همت و تلاش و با پرداخت عوارضات عمرانی یا خودرو یا نوسازی و ....  گامی هر چند کوچک درراه خدمت رسانی و نیل به مطلوبیت درشان و منزلت مردم این شهربرداریم.

فرامرز شیراوند به اهمیت پرداخت عوارض توسط مردم اشاره کرد و گفت: بیایید هر کدام در حد وسعمان این شهرداری که به نفسهای آخر رسیده را یاری کنیم که این خدمتگذاردرحد وسع خود شروع نموده ام و آن اینکه بدون پرداخت ریالی حقوق تاکنون از خودرو و بنزین و مخارج جنبی شخصی را به نیت کمک در این برهه به شهرداری عمومی، شهرداری جایگزین خودرو و بنزین و مخارج جانی آن در شهری نمودم باشد که مورد قبول واقع گردد و سایرین و شهروندان فهیم نیز درحد وسع خویش بهر طریق ممکن این نهاد خدمتگزار را یاری رسانند.

وی افزود: امید است که خداوند به خدمت کنند‌گان واقعی (اجر) و به آنان که چه دانسته و ندانسته، از خدمت شهرداری سوء استفاده می کنند، (زجر)عنایت فرماید.

شهردار بیرانشهر در پایان به طورخلاصه و فهرست وار، عملکرد سه ماهه شهردار بیرانشهر را ازابتدای تیرماه ۹۷ تاکنون ( در شرایط قفل شدن روند عرفی و معمولی وهمزمان با مدیریت بحران مشکلات) فعالیتی قابل توجه و به شرح ذیل دانست:

1- جدیت و همت در ترویج پاکدستی و شفافیت های مالی و اداری شهرداری، که از اهم امور است که اعتقاد بر این است که عدم شفافیت این مسایل می‌تواند حقوق عمومی واموال عمومی را خدشه دار و تضییع کند.

۲- بازیابی و تهیه و نصب تابلوهای خوش آمد‌گویی ورودی های دوگانه شهر و درج شعار سال در آنها.

۳- پیشنهاد و تهیه و تصویب لوگو و آرم اختصاصی شهرداری بیرانشهر برای نخستین بار.

۴- مدیریت و حدود ۶۰ درصد تقلیل هزینه‌های متفرقه جاری شهرداری، به نسبت به ماهها و سالهای گذشته.

۵- تاسیس و ایجاد نظم اداری و پایه گذاری بروکراسی سیستمی و شبکه ای ، تبدیل و میل به مکانیزاسیون اداری از وضعیت پیشین سنتی.

6- ساماندهی بانک اطلاعاتی طلبکاران متفرقه و مبهم از قبل (صرف داشتن فاکتوری ساده ) بدون طی مراحل قانونی قبلی آن و نیل به شفافیت و سازمان دهی و ثبت سیستمی آنها.

7- مدیریت و هزینه کرد و اجرای اعتبارات عمرانی در این سه ماه همچون؛ پروژه جدول گذاری جنب پارک کشاورزی چغلوندی.

8- آسفالت معابر سطح شهر به میزان ۶۵۰ تن در دو منطقه چهاربرجی وچغلوندی.

9- تسطیح و آسفالت گلزار شهدا.

10-  پیگیری و مکاتبه ورایزنی با مسولین استان در خصوص اختصاص واخذ ماشین آلات ضروری مورد نیاز شهرداری از قبیل خودروسنگین زباله کش ،حمل جسد و آتش‌نشانی متناسب و کاربردی منطقه.

11-  رایزنی و اختصاص و اخذ اعتبارات عمرانی سال ۹۷.

12- رایزنی و عقد تفاهم نامه با مالک شخصی در محل خیابان امام چغلوندی به منظورعقب نشینی براساس طرح توسعه و تعریض معابر.

13-  ساماندهی نیروهای بلاتکلیف ( حجمی )خدماتی مطابق شفافیت در تشخیص گروه شغلی و میزان حقوق و مزایای قانونی و صدور فیش حقوق برای نخستین باربا انتخاب پیمانکار مجرب و ذیصلاح.

14-  اخذ استعلام از مجریان ذیصلاح کاشت درختچه و ترمیم فضای سبز از بین رفته قبلی و در دست اقدام بودن آن.

15-  تشکیل کمیسیون‌های ماده ۱۰۰  و ماده ۷۷ جهت تصمیم گیری و اتخاذ تدابیرجلوگیری از بی‌نظمی های موجود در کالبد شهر.

16-  سیستمی نمودن و آنلاین وهماهنگ سازی اخذ عوارض خودرو، برای نخستین باردرطول تاسیس شهرداری و جلوگیری ازسو استفاده های احتمالی در این بخش.

17-  پیگیری پروژه معطل مانده‌ی آب نمای میدان ولیعصر که به زودی نصب گردد.

18-  پیگیری و مکاتبه و به سرانجام رساندن مطالعه و مشاوره تدوین طرح جامع شهری که در حال حاضر منتظر تامین اعتبار حدود ۲۳۰ میلیون تومانی است.

19-  ساماندهی و تامین و نرده گذاری حفاظ پارک کشاورزی چغلوندی.

20-  اخذ استعلام انتخاب نصاب ومجری دو عدد برج نوری، در دو منطقه شهر (چهابرجی و چغلوندی)(در دست اقدامات اولیه).

21-  ساماندهی وضعیت انبار و انبارگردانی و انتخاب و پایه گذاری امین اموال شهرداری بمنظورمدیریت و محافظت اموال شهرداری.

22-  در دست اقدام بودن نصب تمثال شهدای (منطقه بیرانوند) درسطح خیابان‌های بیرانشهر.

23-  بازیابی تابلوهای مستهلک‌شده (نام کوچه‌ها و بوستانها ) که در حال انجام است.

خبرنگار: حدیث رکرک

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: