پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اشتباه است که دولت وزیری که استیضاح می‌شود را برای پست جدیدی پیشنهاد کند، گفت: وزارت صنعت طی چند سال اخیر بیشتر تمرکز را بر صادرات قرار داده و نشان داد که تفکر صنعتی ندارد.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی با بیان اینکه در تمام دنیا مسئولین باید به دلیل عدم اجرای وظایف از مردم عذرخواهی کنند و فرد شایسته‌ای را جایگزین خود قرار دهند، اظهار داشت: متاسفانه در ایران وضع اینگونه نیست به نحوی که در نهایت سیستم‌های نظارتی و یا نمایندگان مجلس هستند که وزرا را استیضاح و فرد دیگری را جایگزین آنها می‌کنند.

وی با اشاره به استیضاح وزیر صنعت، گفت: این یک اشتباه است وزیری که استیضاح می‌شود را برای پست جدیدی از سوی دولت انتخاب کرد. متأسفانه امروز تغییر کابینه هم بدون توجه به مسائل فنی تحت تأثیر سیاست قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با اعلام اینکه دولت پیش از این اعلام کرده بود ما تمام برنامه‌ریزی‌ها را برای گزینه‌های پیش روی کشورهای اروپایی بویژه آمریکا تهیه کرده‌ایم، تصریح کرد: متاسفانه وقتی آمریکا از برجام خارج شد دولت هیچ برنامه‌ای برای مدیریت اوضاع نداشت و حتی جو روانی در اقتصاد کشور ایجاد و مشکلاتی در بازارهای معاملاتی بوجود آمد.

روغنی تصریح کرد: وزارت صنعت در طول چند سال اخیر فعالیت خود بیشتر تمرکز را بر صادرات قرار داده و عملکرد آن نشان می‌دهد تفکر صنعتی در این وزارتخانه نیست. ضعیف‌ترین معاونت در بخش صنعت فعالیت می‌کند و بعد تجاری پررنگ‌تر از احیاء واحدهای تولیدی و صنعتی است. اگر کسی می‌خواهد این بار سکاندار وزارت صنعت شود باید تفکر صنعتی داشته و با برنامه‌ای روشن به حل مشکلات بپردازد.

وی در گفت و گو با تسنیم تصریح کرد: البته دولت می‌تواند برای وزیر جدید صنعت از بخش خصوصی مشورت و همفکری بگیرد تا در نهایت فرد صالحی مسئولیت این وزارتخانه را برعهده بگیرد.

انتهای پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: