پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
خرم آباد- مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به کاهش کشت چغندرقند و ذرت در سال زراعی پیش رو در شهرستان کوهدشت گفت: امسال هزار و ۶۰۰ هکتار چغندرقند پاییزه در این شهرستان کشت شده‌است.
به گزارش گیتی آنلاین، فرج‌علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار در کوهدشت اظهار داشت: کشت چغندرقند و ذرت در سال زراعی پیش رو در شهرستان کوهدشت کاهش داده می‌شود و کشت‌های جایگزین به کشاورزان پیشنهاد شده‌است.

وی با بیان اینکه کشت گیاهانی مانند کلزا و گیاهان دارویی به کشاورزان کوهدشت آموزش داده شده است، افزود: در سال گذشته کشت کلزا در بخش درب‌گنبد در هر هکتار 12میلیون تومان درآمدزایی داشته و کمترین نیاز آبی را داراست.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به کشت چغندرقند پاییزه در شهرستان کوهدشت عنوان کرد: سال گذشته دو هزار و 500هکتار چغندرقند پاییزه در این شهرستان کشت شد و این مقدار در امسال هزار و 600هکتار است و جهاد کشاورزی کوهدشت آمادگی همکاری و مشاوره رایگان به کشاورزان را دارد.

وی با اشاره به بحران آب‌های زیرزمینی در شهرستان کوهدشت بیان کرد: کشت چغندرقند پاییزه نسبت به کشت رایج آن چهار تا پنج دوره آبیاری را کاهش می‌دهد، از کشاورزان کوهدشت انتظار داریم با جهاد کشاورزی در مورد کاهش سطح زیرکشت محصولات آب‌دوست همکاری کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: