پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۷۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
خرم آباد- رئیس سازمان انتقال خون بروجرد گفت: اهدا کنندگان مستمر خون در بروجرد واکسن هپاتیت B را به صورت رایگان دریافت می کنند.
به گزارش گیتی آنلاین، غلامرضا حامدی افزود: به منظور قدردانی از اهدا کنندگان مستمر خون که متولد سال 68 به بعد هستند طرح اهدا واکسن هپاتیت به صورت رایگان آغاز شد.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح معرفی نامه لازم به اهدا کنندگان مستمر خون داده شده تا با هماهنگی شبکه بهداشت به 2 درمانگاه شهید خالقی و اورژانس بیمارستان شهید چمران مراجعه و واکسن هپاتیت را در سه دوره زمانی دریافت نمایند.
رئیس سازمان انتقال خون بروجرد با اشاره به اینکه حدود چهار هزار اهدا کننده مستمر خون در بروجرد وجود دارد بیان کرد: به منظور جلوگیری از ازدحام در تزریق واکسن هپاتیت درمانگاه شهید خالقی در نوبت صبح و اورژانس بیمارستان در نوبت بعد از ظهر پذیرش اهدا کنندگان را بر عهده دارد.
حامدی اضافه کرد: تزریق واکسن هپاتیت B بین پنج تا 10 سال ایمنی را در بدن ایجاد می کند و از طریق انجام آزمایش آنتی بادی می توان میزان ایمنی بدن در مورد ضرورت واکسن را مورد سنجش قرار داد.
وی ادامه داد: در سال جاری 9 هزار و 388 نفر به سازمان انتقال خون بروجرد مراجعه کرده اند که از این تعداد هفت هزار و پنج نفر خون اهدا نموده اند.
رئیس سازمان انتقال خون بروجرد گفت: از این تعداد 689 نفرخانم و تعداد چهار هزار و 681 نفر اهدا کننده مستمر خون بودند.
حامدی افزود: از خون های اهدا شده فرآورده های خونی مانند گلبول قرمز متراکم، پلاسما، پلاکت و براساس نیاز کرایو استخراج می شود.
وی بیان کرد: خون های اهدایی بعد آزمایش های لازم و ضروری در اختیار مراکز بهداشتی، درمانی و بیماران نیازمند قرار می گیرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: