پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۸۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: استفاده از اساتید پروازی در دانشگاه آزاد زاهدان ممنوع شده است.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین- سلطانعلی میر اظهار داشت: در پی جایگزینی اساتید پروازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با نیروهای بومی، تاکنون 10 میلیارد ریال صرفه‌‎جویی صورت گرفته است.

وی افزود: در سنوات گذشته واحد زاهدان از تعداد زیادی اساتید پروازی استفاده می‌کرد که جدای از آنکه هزینه زیادی در زمینه بلیط پرواز، اسکان و خورد و خوراک به دانشگاه تحمیل می‌کرد، پای بخشی از آنها با استفاده از رانت به دانشگاه باز شده بود.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی که در ماه‌های گذشته در دانشگاه انجام دادیم مشخص شد کادر علمی موجود در استان هم‌طراز و حتی مجرب‌تر از اساتید پروازی هستند که جهت تدریس در واحد زاهدان به استان رفت و آمد دارند، لذا از بهمن‌ماه سال گذشته تلاش کردیم اساتید پروازی را با نیروهای بومی مجرب جایگزین کنیم.

میر خاطرنشان کرد: البته این اقدام توان زیادی از ما گرفت چرا که بخشی از این اساتید که با استفاده از رانت وارد مجموعه شده بودند با واسطه کردن شخصیت‌های استانی و کشوری فشارهای زیادی آوردند تا تدریس آنها لغو نشود.

دبیر هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در پی این اقدام از بهمن‌ماه گذشته تاکنون حدود 10 میلیارد ریال صرفه‌جویی در منابع مالی دانشگاه صورت گرفته و برآورد ما نشان می‌دهد این اقدام در سال جاری حدود 20 میلیارد ریال صرفه‌جویی را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به جایگزینی اساتید کیفی و مجرب به جای اساتید پروازی، تاکید کرد: این اقدام علاوه بر صرفه‌جویی در منابع مالی، افزایش کیفیت تدریس دروس را نیز به دنبال داشته چرا که اساتید حذف شده با نیروهای انقلابی مجرب‌تر جایگزین شده‌اند و علاوه بر آن برخی از این اساتید در کل ترم 4 یا 5 جلسه کلاس تشکیل می‌دادند ولی در حال حاضر کلاس‌های جایگزین به طور مستمر برگزار می‌شود./ تسنیم


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: