پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
رئیس‌کل دادگستری استان البرز:
گیتی آنلاین _ رئیس‌کل دادگستری استان البرز با اشاره به شناسایی ۲۵ نقطه حاشیه‌نشین در استان، گفت: ۱۸۰ هزار اتباع بیگانه نیز در البرز ساکن هستند.به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین _ احمد فاضلیان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌های استان که با حضور رئیس سازمان زندان‌های کشور همراه بود، اظهار کرد: جمعیت البرز در سال جاری به سه میلیون نفر رسیده  است.

وی اضافه کرد: وسعت این استان پنج هزار و ۱۴۲ کیلومترمربع است و بعد از استان تهران متراکم‌ترین استان کشور محسوب می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه تراکم جمعیت استان البرز ۱۰ برابر میانگین کشوری است، گفت: نرخ رشد جمعیت در البرز اکنون حدود ۳.۲ درصد است و سالانه حدود ۵۰ هزار نفر به جمعیت این استان افزوده می‌شود.

فاضلیان عنوان کرد: ۲۵ نقطه به‌عنوان سکونت‌های غیررسمی در البرز وجود دارد که حدود ۳۰ درصد جمعیت استان در این نقاط سکونت دارند و حدود ۲۶ درصد سرقت‌ها، ۳۷ درصد دستگیری‌ها، ۴۴ درصد قتل‌ها و ۲۲ درصد نزاع‌ها در مناطق حاشیه‌نشین استان به وقوع می‌پیوندد.

وی توضیح داد: ۱۸۰ هزار نفر اتباع بیگانه در استان البرز سکونت دارند که در این میان برخی از آن‌ها از طرفداران فرقه وهابی و سلفی هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز بر حل مشکلات زیرساختی در استان تأکید کرد و افزود: دولت اکنون گرفتار مشکلات اقتصادی است و نتوانسته سهم واقعی از اعتبارات استانی را به استان‌هایی ازجمله البرز اختصاص دهد اما بااین‌وجود نقاط قوت فراوانی در استان وجود دارد که بدین منظور شایسته توجه بیشتر است.

فاضلیان گفت: سیاست‌های حوزه قضا در استان البرز بر مبنای سیاست‌های پیشگیرانه است و اولویت دستگاه قضایی و درمجموع سایر دستگاه‌های مرتبط درزمینهٔ پیشگیری است، هرچند ممکن است انجام این پروسه زمان‌بر باشد.

وی اشاره کرد که در سال گذشته استان البرز تنها استانی در کشور بوده است که آمار ورودی پرونده‌های ۱۰ اتهام اول و مهم آن کاهش داشته است و افزود: رشد پرونده‌های اتهامی در سال ۹۶ مهارشده و البرز بعد از کرمانشاه و سمنان سومین استانی است که کمترین افزایش در خصوص پرونده‌های ورودی را طی سال گذشته داشته است.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز توضیح داد: استان البرز در مهم‌ترین و اولین عنوان مجرمانه یعنی سرقت کاهش داشته است و طبق آمار سال ۹۶ بعد از استان سمنان دومین جایگاه در کاهش جرائم سرقتی در کل کشور نصیب استان البرز شده است.

فاضلیان اشاره کرد که اعمال سیاست‌های پیشگیرانه در استان البرز نتیجه مثبت داشته است و گفت: طی سال گذشته با به‌کارگیری سیاست‌های پیشگیرانه و آموزش‌های مرتبط با سبک زندگی و مهارت‌های کاری، حدود ۲۴ درصد کاهش ورودی پرونده‌های طلاق در حوزه قضایی استان حاصل‌شده است؛ درحالی‌که استان البرز در سال‌های قبل از سال ۹۶ جزو چند استان کشور بوده که دارای درصد بالای طلاق بوده است.

نویسنده:مهیا حسن آبی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: