پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
واکنش شرکت توزیع برق تهران ؛
شرکت توزیع برق تهران در واکنش به گزارشی در سایت خبرگزاری صداوسیما مهلت قطع برق مشترکان بدهکار را از ۴۸ ساعت به یک هفته تمدید کرد.

                                               

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در پی گزارشی که در سایت خبرگزاری صداوسیما با عنوان "رویه‌ای مشکل ساز برای مردم؛قطع برق پس از اخطاری ۴۸ ساعته" در روز 23 مهر ماه منتشر شد، شرکت توزیع برق تهران اعلام کرد قطع برق مشترکان بدهکار از 48 ساعت به یک هفته تمدید می شود.

در متن جوابیه شرکت توزیع برق تهران آمده مدت مهلت پرداخت در متن اطلاعیه قطع برق به استناد مصوبه هیئت محترم وزیران، پس از انجام اصلاحات لازم با توجه به پیگیری های انجام شده قبلی در سیستم نرم افزاری از تاریخ23 مهر ماه عنوان "48 ساعت" به مدت "یک هفته" اصلاح و از این تاریخ به بعد مدت مهلت پرداخت مشترکان بدهکار به یک هفته تبدیل شده است.

**متن جوابیه شرکت توزیع برق تهران 
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پاسخ به خبر درج شده در سایت خبرگزاری صدا و سیما، مورخ بیست و سوم مهرماه سال 97 باستحضار می رساند؛ این شرکت با داشتن حدود چهار و نیم میلیون مشترک، بزرگترین شرکت توزیع نیروی برق در سطح کشور می باشدکه ضمن رعایت حقوق شهروندان محترم اظهار می دارد تمام ارکان صنعت برق و شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ همواره پیگیر حقوق شهروندان عزیز و رعایت چهارچوب های قانونی و آئین نامه ای می باشند.
مطابق آئین نامه تکمیلی تعرفه های برق چنانچه مشترکان در مهلت مقرر صورتحساب خود را پرداخت ننمایند مشمول اخطار قطع برق می گردند و مطابق جدول هزینه های آئین نامه تکمیلی تعرفه های برق برای هر دوره هزینه چاپ و توزیع اطلاعیه قطع برق براساس بخشنامه دریافتی از وزارت نیرو با احتساب عوارض ومالیات مبلغ 43600 ریال می باشد.
در خصوص مطالب عنوان شده یادآور می شود؛ اطلاعیه قطع انشعاب برق مشترکان بدهکار مطابق بخشنامه دریافتی از معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر صرفا جهت اشتراک های بدهکارکه در تاریخ مهلت تعیین شده در صورتحساب ، بدهی را پرداخت ننموده اند با مبالغ بدهی بیش از 500 هزار ریال صادر می شود.
لازم به ذکر است؛ مدت مهلت پرداخت در متن اطلاعیه قطع برق به استناد مصوبه هیئت محترم وزیران، پس از انجام اصلاحات لازم با توجه به پیگیری های انجام شده قبلی در سیستم نرم افزاری از تاریخ 23 / 07 / 97 عنوان " 48 ساعت" به مدت "یک هفته" اصلاح و از این تاریخ به بعد مدت مهلت پرداخت مشترکان بدهکار به یک هفته تبدیل شده است.
خاطر نشان می شود،وصول بهای انرژی برق به منظور تامین هزینه های صنعت برق در مراحل مختلف امری اجتناب ناپذیر است و در حال حاضر این شرکت با بهایی بسیار پایین تر از بهای تمام شده اقدام به فروش این انرژی بی دلیل به مشترکان محترم در تهران می نماید.
همچنین مامورین و پیمانکاران این شرکت تنها با ارائه اخطار کتبی و مواجه حضوری با مشترک یا نماینده وی یا مسئول ساختمان اقدام به تسلیم اخطاریه برق نموده و با اجازه ورود جهت قطع برق به علت بدهی اقدام و به هیچ عنوان بدون اطلاع مشترک یا نماینده ساکنین، قطعی برق توسط این شرکت انجام نمی شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: