پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۸۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
در آئین افتتاح چهارمین کنگره راهبری نفت و نیرو مطرح شد؛
زنگنه با بیان اینکه ما درباره راهکارهایمان برای مقابله با تحریم ها حرفی نمی زنیم و عمل خواهیم کرد گفت: وظیفه من حرف زدن نیست ، من باید عمل کنم ، کارکنم و تلاش کنم ، تا زیان ناشی از تحریم ها به حداقل برسد واین کاریست که داریم انجام می دهیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیژن زنگنه در آئین افتتاح چهارمین کنگره راهبری نفت و نیرو با اشاره به اهمیت اندیشه ورزی و استفاده از عقل ومنطق در شرایط کنونی گفت: امروز کشور با مشکلات بسیاری روبروست که بسیاری از آنها ناخواسته است و برای عبور از این مشکلات باید از ابزار عقل و اندیشه استفاده کرد نه کارهای روزمره و نمایشی.

وی بابیان اینکه امروز تنها راه حل برون رفت از شرایط کنونی ، تکیه بر توان داخلی واستفاده حداکثری ازاین توان است گفت: مهمترین و بالاترین ظرفیت داخلی استفاده از عقل و اندیشه ورزی است. 
وی با بیان اینکه امریکا، رفتاری در پیش گرفته که موجب شده هم خود این کشور و هم بازار نفت در تناقض باشد، گفت: آمریکایی ها ازیک طرف نمی خواهند قیمت نفت افزایش یابد اما ازطرف دیگر بزرگترین تولید کنندگان نفت همانند ایران، ونزوئلا و روسیه را با شدیدترین هجمه‌ها مواجه کرده اند.
وزیر نفت افزود: آمریکایی ها هر روز با اقدامات مختلف موجبات بی ثباتی بازار نفت را فراهم می کنند و در مقابل انتظار دارند تا قیمت نفت پائین بیاید. این در حالی است که ایران همیشه در راستای تعادل بازار و ایجاد امنیت در بازار نفت گام برداشته است و معتقد هستیم قیمت های عادلانه نفت می تواند به نفع عرضه کننده و متقاضیان باشد.
زنگنه با اشاره به فشارهایی که ترامپ به عربستان و مقامات سعودی در مورد افزایش تولید و کاهش قیمت وارد می کند افزود: این چه توهین بزرگی است که کسی بگوید اگر ما نباشیم شما دوهفته هم سرپا نیستید و افسوس می خورم از این میزان توهینی که به برخی از کشورهای منطقه می شود.
زنگنه با بیان اینکه ما درباره راهکارهایمان برای مقابله با تحریم ها حرفی نمی زنیم و عمل خواهیم کرد گفت: وظیفه من حرف زدن نیست ، من باید عمل کنم ، کارکنم و تلاش کنم ، تا زیان ناشی از تحریم ها به حداقل برسد واین کاریست که داریم انجام می دهیم.
زنگنه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بخش صنعت گاز (پارس جنوبی) نیاز چندان و قابل ذکری به خارج از کشور نداریم گفت: تا پایان امسال سه فاز پارس جنوبی به مدار بهره برداری می رسد و این در حالی است که سه فاز دیگر را برای سال آینده به مدار می آوریم. به این ترتیب با اضافه شدن سه فاز پارس جنوبی تا پایان امسال، ۸۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید روزانه گاز کشور اضافه می شود.
وزیر نفت با تاکید براینکه جریان توسعه در صنعت نفت باعث ایجاد تحرک در اقتصاد می شود گفت : یکی از روش های زنده نگه داشتن جریان توسعه در این صنعت، اجرای طرح های نگهداشت و افزایش توان تولید در این صنعت است.
زنگنه با اعلام اینکه در بخش بالادستی و پائین دستی صنعت نفت، ظرفیت های توسعه ای زیادی وجود دارد، افزود: برای اینکه اقتصاد کشور را فعال کرده و شاهد توسعه و رونق و اشتغال زایی در آن باشیم باید صنعت نفت را توسعه دهیم.
وزیر نفت با اشاره به رکورد بی سابقه تولید بنزین در کشور طی سالهای گذشته گفت: توانسته ایم از تولید ۵۲ میلیون لیتر در روز در سال ۹۱ به تولید بیش از ۹۰ میلیون لیتر بنزین در شهریور امسال دست یابیم.
وی درباره عرضه نفت خام در بورس هم گفت : برای اجرای آن، باید صدها نکته جزئی بررسی شود و به صدها پرسش، پاسخ داده شود تا شرکت کنندگان و متقاضیان این بازار بدانند که در فضایی عادلانه و شفاف می توانند در بورس حضور یافته و فعالیت کنند، اما مقدمات این کار باید فراهم شود.

اظهارات کنایه آمیز زنگنه درباره قاچاق سوخت
وزیر نفت با اشاره به افزاش قاچاق سوخت در کشور در اظهارنظری کنایه آمیز گفت: "وضع قاچاق بنزین خوب است و از همه مرزها با موفقیت انجام می‌شود!­این موضوع هم شامل گازوئیل و هم شامل بنزین می‌شود."
زنگنه در همایش نفت و نیرو با اشاره به تفاوت نرخ سوخت در ایران و سایر کشورها افزود: برای مثال، هرکیلو گازمایع را ما 150 تومان می فروشیم. یعنی چیزی کمتر از یک سنت که قیمت هر تن گاز مایع در ایران ۱۰ دلار می شود؛ ​­­این درحالیست که قیمت گاز مایع در بازار جهانی ۵۰۰ دلار است؛­­با این اختلاف قیمت،­ هر کس ­حتما دچار تردید می شود.
وی با تاکید براینکه تا زمانی که اختلاف قیمت وجود داشته باشد حتما این موضوع باعث قاچاق می‌شود گفت: باید برای آن تدبیری در نظر بگیریم.

زنگنه با تاکید براینکه مقابله با قاچاق نیازمند راهکارهای پیچیده تری ازآنچه تاکنون برمبنای آن عمل می شده است ادامه داد: چون طرف های ما پیچیده عمل می کنند ما هم باید به روش های پیچیده تری فکرکنیم.
وزیر نفت با اشاره به میزان تولید و مصرف قیر درکشور گفت: از عجایب دنیا این است که تولید قیر در ایران ۵ میلیون تن و مصرف آن ۹ میلیون تن است که ۳ میلیون تن آن صادر می‌شود، ۴ میلیون تن به صورت رایگان برای راه‌سازی و ۲ میلیون تن آن مصرف داخل است. خودمان هم نمی‌دانیم چطور خدا به آن برکت می دهد که 5 میلیون تن­ تولید می کنیم، 9 میلیون تن­­مصرف!
وی با اشاره به اینکه این مسئله هم از عجایب روزگار ماست گفت: البته همه این مسائل از همان 4 میلیون تن قیر رایگانی ناشی می شود که ما آن را رایگان در اختیار وزارت راه و شهرداری ها و دیگران قرارمی دهیم.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: