پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
شهرداراصفهان مطرح کرد:
سومین نشست خبری قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان با خبرنگاران همزمان با گذشت یک سال از فعالیت مدیریت شهری با حال و هوایی متغیر از تمامی نشست های شهرداری برگزار شد.
این جلسه با حضورمرتضی طهرانی، معاون مالی و اقتصادی شهردار، ایرج مظفر، معاون عمران شهری، بهروز ارباب شیرانی معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، علیرضا صلواتی معاون حمل و نقل و ترافیک، حسینی‌نیا معاون شهرسازی و معماری و علی راعی مشاور رسانه ای شهردار و ایمان حجتی مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همچنین اصحاب رسانه اصفهان همراه  بود.
شهردار اصفهان در این جلسه مطرح کرد:مطمئن باشید مهر معماران، شهرسازان، مرمت کاران و ... بر  پروژه چهارباغ خواهد خورد و صحبت کسانی که علم کافی ندارند نمی تواند در توسعه و آبادانی شهر تاثیر گذار باشد.
قدرت الله نوروزی در خصوص بازسازی های چهارباغ افزود: چهارباغ یکی از مکان های اصلی در بحث گردشگری شهر است و قبل از اینکه من شهردار شوم در آنجا فعالیت هایی آغاز شده بود، مغاره ها تغییر شکل داده بود و بخشی سنگ فرش شده بود
هر دو کار به بافت چهارباغ آسیب وارد کرده بود و در ضلع غربی قرار بود گودالی ایجاد نشود، تخریبی انجام نشود و به میراث آسیبی نرسد.
نوروزی در رابطه با شایعاتی مبنی بر انتصاب های فامیلی در شهرداری به ویژه ازدو حزب  اتحاد ملت و عدالت و آزادی اذعان داشت: اینها تنها شایعاتی نیست که افراد مغرض که پیشرفت شهر را در نمی یابند بیان می کنند و گویی این روزها کل جهان از نظر برخی خلاصه شده در شهرداری اصفهان ,شعار شفافیت مال ماست و دیگران آن را برداشته و اشتباه عمل می کنند.

 وی ادامه داد: در سیستم این دوره شهرداری مهندس صلواتی از مدیران قبلی بوده و الان ثابت ماندند.مهندس حسینی نیا از مدیران قبلی بودن و الان معاون ما هستندآقای حقانی از مدیران شهرداری بودند که الان سرپرست خدمات شهری  هستند.آقای مظفر معاون عمرانی در گذشته بودند و الان هم در دوره ما معاون عمرانی هستند.آقای ارباب شیرانی هم از اساتید دانشگاه صنعتی هستند که در موارد زیادی به شهرداری کمک کردند.
آقای عیدی هم همان عیدی است که سالها در شهرداری بوده و هست و اکنون معاون ما است.آقای طهرانی سوابق ایشان مشخص است.


یک نفر بلند شود و بگوید کجای این انتتصاب ها فامیلی است؟ هر لفظی را که به کار می برم برای آن استدلالی دارم

نقد باید منصفانه باشد با لفاظی فرق می کند .از همه معاون های شهرداری فقط آقای طهرانی از بیرون شهرداری آمدندو نه به خاطر حزبی بودن بلکه به خاطر سابقه انتخاب شدند.

 آقایان قورچانی، دکتر شاهی، آقای حجتی، آقای حسینی نیا و خیلی های دیگر که در همین جلسه هستند از جوانان هستند. 

وقتی آمدم ۴ نفر زیر دیپلم در جمع مدیران ما بودند اما اکنون کمتر از لیسانس در میان مدیران ما نیست.

وقتی می گویم مغرضانه حرف نزنید یعنی بدون داشتن اطلاعات صحبت نکنید. وقتی میانگین سن آمده پایین و دانش ها  و سطوح تحصیلات بالا رفته این یعنی ما سنجیده نیرو ها را چیده ایم.
شهرداراصفهان‌ در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد بدهی شهر که طبق آمارهای مختلف ارائه شده از اعضای شورا پلکانی  رشد می کند گفت: رییس شورای اسلامی شهر,در روز اول گزارشی دادند که هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان بدهی شهر اعلام شد که  بسیاری از اعداد و ارقام در آن نبود.
ما دنبال پرداخت بدهی ها هستیم، مسائل پیمانکارها کوچک را حل کردیم و به دنبال بدهی پیمانکارها بزرگ هستیم. 
ما وقتی آمدیم ۳۲ درصد بودجه تحقق پیدا کرده بود . تلاش کردیم و تحقق بودجه را به ۸۰ درصد رساندیم .
اوراق مشارکت را برای مترو فروختیم در حالیکه تهران در پایتخت نتوانست این کار را انجام دهد.
نوروزی درپاسخ به سوال (چرا هنوز مدیران بازنشسته ای با تفکر گذشته در خصوص میراث در شهرداری هستند و دستاورد آنها را در چهارباغ می بینیم؟ و چرا در میدان نقش جهان هنوز خودرو تردد دارد؟) گفت:اصفهان طرح جامع‌اش را با رویکرد نوینی انجام خواهد داد. این طرح مساله محور است و طرح جامع اصفهان با کمک مردم انجام خواهد شد و بر اساس توسعه پایدار پیش خواهد رفت. این روند باید آینده کودکان و نوجوانان و نسل‌های بعد را تضمین کند. 
 وی ادامه داد: نگرش شهرداری اصفهان در طرح جامع کالبدی نیست و این طرح برنامه جامع است. در طرح جامع نگاهی به یک کانون وجود دارد. این طرح هشت کانون دارد و مشارکت در این طرح حرف اول را می‌زند.
شهردار اصفهان تصریح کرد:برای برخی از مدیران که اقدامات آنها موجب نگرانی شهروندان می‌شود، برنامه داریم و همانطور که تا امروز سن مدیران را کاهش داده‌ایم این مدیران نیز در یک فرایند مدبرانه از شهر خواهند رفت.

 نوروزی افزود:این میدان تاریخی در اختیار شهرداری اصفهان نیست و میراث فرهنگی در این زمینه متولی است. اما گاهی خودروهایی باید ناچار وارد میدان نقش جهان شود. ورود خودرو به میدان نقش جهان استثنا است. 
اصل بر این است که در میدان نقش جهان دیگر خودرو نخواهد رفت و امیدوارم این پیام به اداره کل میراث فرهنگی اصفهان برسد.
شهردار اصفهان‌ درباره موضوع اصلی اصفهان, زاینده رود از حمایت تمام خود در خصوص‌احیای زاینده رود سخن گفت و افزود: برای زاینده رود چند چشم‌انداز دارم که نخستین آن احیای این رودخانه برای بهداشت محیط است. زمانی این موضوع تحقق پیدا می‌کند که دغدغه ریزگردهای تالاب وجود نداشته باشد.

نوروزی اذعان داشت: علاوه براین باید به این رودخانه نگاه میراثی داشت، سفره‌های زیرزمینی باید سیراب شود تا فرونشست زمین اتفاق بیفتد، اگر کوچکترین فرونشستی در آوار تاریخی اصفهان اتفاق افتد، اصفهان تبدیل به شهری جهانی می‌شود که پرونده آن مختومه خواهد شد. اگرچه شاید با احیای ۱۲ کیلومتر ، فشار روانی مردم کاهش یابد اما من زاینده رود را رودخانه ای ۳۴۰ کیلومتری میدانم. 

وی در پایان مطرح کرد:من مخالف شادابی نیستم بلکه مامور ایجاد نشاط در شهر هستم.
اگر از من بپرسند دغدغه‌هایم برای اصفهان چیست میگویم آب با فاصله زیاد با سایر مشکلات در اولویت است.
 من با استاندار مخالفتی ندارم اما به اعتقاد من هر طرح باید پیش از اجرا مطالعه داشته باشد، یک شبه نمی‌توان آب را از شمال استان با لوله‌گذاری به ناژوان رساند؛
 هر طرحی باید به لحاظ فنی، مالی، فرهنگی، اقتصادی، اکولوژیک، محیطی و ... بررسی و سپس اجرا شود.
در این نشست خبری که در  فضایی کاملا انتقادی برگزارشد , سالن حکمت واقع در باغ غدیر اصفهان نیز  افتتاح گردید.//////

نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: