پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۳۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی این استان در 6 ماهه نخست امسال به ارزش بیش از 310 میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزنی رشد 85 درصدی داشته است.
به گزارش گیتی آنلاین- نادر میرشکار به مناسبت 29 مهر روز ملی صادرات اظهار داشت: کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در این مدت به وزن 780 هزار تن به ارزش 310 میلیون دلار بوده است.
وی ادامه داد: میزان صادارت از گمرکات سیستان و بلوچستان به ارزش 87 میلیون دلار و از بازارچه های مرزی به ارزش 222 میلیون دلار بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: آمارها حاکی از این است که بازارچه های مرزی استان عملکرد صادراتی قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند.
وی ادامه داد: دسترسی آسان به بازارهای کشورهای همسایه و سهولت فرآیند انجام صادرات در بازارچه ها از دلایل عمده افزایش صادرات از طریق بازارچه ها بوده است.
میرشکار عمده کالاهای صادراتی این مدت را مصالح ساختمانی، خرما، میوه، میوه، صیفی جات و صنایع پایین دست پتروشیمی عنوان کرد که به افغانستان، پاکستان، ترکیه، کویت و امارات صادر شده است.
وی بیان کرد: 117 میلیون دلار در 6 ماهه اخیر از طریق بازارچه ها و گمرکات سیستان و بلوچستان واردات انجام شده است./ ایرنا

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: