پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۴۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶
حاجی بابایی :
امیدواریم دولت در پیشنهاد لایحه بودجه 98 اجرای طرح رتبه بندی معلمان را نیز پیش بینی کرده باشد.
 

به گزارش گیتی آنلاین، حاجی بابایی با طرح این پرسش که نظام رتبه بندی معلمان دقیقا کجاست، افزود:  سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به دستور رئیس جمهوری مبنی بر پیگیری در خواست تعدادی از نمایندگان مجلس برای تسریع در اجرای طرح رتبه بندی معلمان اعلام کرد، لایحه رتبه بندی معلمان در این سازمان در مرحله بررسی و تصویب قرار دارد.

وزیر اسبق آموزش و پرورش در تبیین این موضوع گفت: به دنبال مکاتبه تعدادی از نمایندگان مجلس با رئیس جمهور و درخواست تسریع در اجرای طرح رتبه بندی معلمان، رئیس جمهور دستور بررسی درخواست نمایندگان را صادر کرده است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: نامه نمایندگان جهت بررسی به سازمان مدیریت وبرنامه ریزی ارجاع شده است و بنا براظهار معاون امور مجلس این سازمان، وزارت آموزش وپرورش لایحه نظام رتبه بندی را برای بررسی وتصویب به هیات دولت ارسال کرده است.

وی افزود: معاون حقوقی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پاسخ نامه، نمایندگان مجلس اعلام کرده است که  لایحه رتبه بندی جهت طرح در  جلسات کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیات دولت با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی ذیربط و سازمان مذکور در مراحل بررسی و تصویب قرار دارد.

حاجی بابایی ضمن در خواست تسریع در تصویب لایحه رتبه بندی معلمان گفت: در صورت تصویب این طرح در هیات دولت، مجلس نیز این لایحه را در دستور کار قرار داده حداکثر همکاری را برای تصویب آن خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد: دولت در پیشنهاد لایحه بودجه ۹۸، اجرای طرح رتبه بندی معلمان را نیز پیش بینی کرده باشد،اما سئوال این است، که علت این همه تعلل چیست؟ لایحه نظام رتبه بندی دقیقا کجاست؟ و آیا این همان رتبه بندی است که در سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش  پیش بینی شده است و معلم را برابر اساتید دانشگاه می بیند و تاکید دارد که حقوق معلمان نباید کمتر از ۸۰ درصد از هیات علمی دانشگاهها باشد؟

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: