پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در سومین مرحله آزادسازی محدوده های اکتشافی در سیستان و بلوچستان ، تعداد 87 محدوده معدنی مشمول آزاد سازی قرارگرفت.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین- " محمود رضا رحمتیان معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان"، اظهار داشت : براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت و اعلامی در سامانه کاداستر، سومین مرحله آزاد سازی محدوده و پهنه های اکتشافی کشور به مرحله اجرا گذاشته شد.
وی ادامه داد : در این راستا تعداد 129 محدوده اکتشافی و 2 پهنه اکتشافی همزمان با سراسر کشور در سامانه کاداستر معادن جهت متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش آزاد گردید، که 87 مورد ثبت محدوده در همان روز آزادسازی (8 مهرماه) صورت گرفته است.
" رحمتیان" اضافه کرد: تاکنون دو مرحله آزادسازی محدوده های معدنی و پهنه های اکتشافی در طی سال های 94 و 95 در سطح کشور اقدام شده است و مرحله سوم نیز در زمان مقرر انجام گردیده است.
وی هدف از این اقدام را فراهم نمودن بستر جذب سرمایه، ایجاد اشتغال پایدار و بهره برداری مناسب از ظرفیت های معدنی کشور عنوان کرد.
به گفته "رحمتیان" آن گروه از محدوده‌ها که در مرحله دوم به هردلیلی آزاد نشده بودند و اکنون نیز از نظر قانونی مشکلی برای آزادسازی آنها نبوده این بار در فهرست محدوده‌های قابل آزادسازی مرحله سوم قرار گرفته اند.
معاون امور معادن سازمان در ادامه افزود: کلیه محدوده‌های درخواست صدور پروانه اکتشاف ابطالی، پروانه‌های اکتشاف ابطالی و محدوده‌های اکتشافی بلاتکلیف، بدون سابقه قبلی و مجهول که حداقل یکبار به مزایده رفته و متقاضی نداشته‌اند از جمله محدوده‌های مشمول آزادسازی بوده اند.
این مقام مسئول درباره محدوده‌های آزاد شده در این مرحله تاکید کرد: باقی‌مانده پهنه‌های مصوب که جلسه نهایی آنها برگزار شده و مناطق امیدبخش آنها با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت ادامه کار به سازمان استان‌ها ابلاغ شده است نیز مشمول آزادسازی این مرحله قرار گرفته اند.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: