پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۴۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۶
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی خبر داد:
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور از تمدید بیمه تکمیلی تا پایان آبان ماه و تعیین تکلیف قرارداد جدید تا نیمه آبان ماه خبر داد.


به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار ترکمن در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور اظهار کرد: همواره باید سیاست‌های جاری را ارزیابی کنیم تا بتوانیم به ارتقا وضعیت موجود کمک کنیم.

 وی افزود: با بررسی کشورهایی که نظام‌های آموزش‌وپرورش آن‌ها در حال گذار است به این نتیجه می‌رسیم که در حوزه مدیریت، هرچند اتخاذ راه‌حل‌های موقت می‌تواند مشکلات را حل کند و معمولاً مدیران تحت‌فشارهایی، راه‌حل‌های موقت را انتخاب می‌کنند اما اتخاذ راه‌حل‌های موقت خود مشکل‌ساز است.

الهیار گفت: هر مشکل نشانه‌هایی دارد، هرچند باید روی نشانه‌های مشکل تمرکز کرد اما راه‌حل را باید برای خود مشکل به کاربست و نباید برای نشانه‌های مشکل راه‌حل ارائه کرد.

 وی تصریح کرد: متأسفانه راه‌حل‌های موقت ظاهراً موفقیت مدیر را نشان می‌دهد اما چون ریشه مشکل را مداوا نکرده است، مشکل از جای دیگر بیرون می‌زند لذا به مدیران توصیه نمی‌شود که سراغ حل موقت مشکلات بروند لذا در شناسایی مشکل باید خیلی دقت شود و تفاوت‌هایی بین مشکل و ریشه مشکل قائل شد.
معوقات سال 96 به زودی پرداخت می شود
وی یکی از اصلی‌ترین موانع توسعه را عدم توجه ریشه‌های مشکل عنوان و اعلام کرد: معوقات سال ۹۶حدود ۹۰۰میلیارد تومان بود که در مرحله اول ۶۰۰میلیارد آن را در اوایل سال و مقدار کمی از معوقات باقی‌مانده است که به‌زودی پرداخت می‌شود.

الهیار خاطرنشان کرد: یک ردیف اعتباری ۳۰۰میلیارد تومانی برای خرید خدمات دریافت کردیم اما چون معوقات سال ۹۶راداریم نتوانستیم در پرداخت آن به‌روز شویم.

 وی از تخصیص ۵۲درصدی اعتبارات در ۶ماهه اول سال خبر داد و افزود: این تخصیص تا پایان ۹ماه به بالای ۷۰درصد خواهد رسید.
پرداخت حق التدریس آزاد و سرباز معلمان ماهیانه انجام می شود
عضو شورای معاونان از واریز معوقات سختی کار با حقوق مهر خبر داد و اظهار کرد: استان‌هایی که به‌موقع در بحث حق‌التدریس‌ها و سرباز معلمان عمل کردند حقوق این دو گروه در مهرماه پرداخت شد و از ماه آینده پرداخت حق‌التدریس آزاد و سرباز معلمان ماهیانه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه‌ای برای ثبت بدهی‌ها در آموزش‌وپرورش ایجاد می‌شود.

تکلیف قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان تا نیمه آبان ماه مشخص می شود

الهیار از رایزنی با شرکت‌های بیمه برای انعقاد بیمه تکمیلی خبر داد و افزود: تا پایان آبان ماه بیمه تکمیلی فعلی را تمدید کردیم و تا نیمه آبان ماه تکلیف قرار داد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان مشخص می‌شود.

ده روز پس از تخصیص بودجه شیر در مناطق جنگی شیر توزیع می کنیم


وی از پیگیری‌ها برای برقراری فوق‌العاده مناطق جنگی خبر داد: برای توزیع شیر مدرسه ۱۸۰میلیارد تومان مشخص‌شده است و منتظر تخصیص هستیم و آمادگی داریم پس از تخصیص کمتر از ۱۰روز شیر را توزیع کنیم، هرچند توزیع شیر کار بین بخشی است و بیشتر به وزارت بهداشت مربوط می‌شود و از وظایف آموزش‌وپرورش نیست.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: