پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۰
وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش برگزاری هر گونه اردوی دانش آموزی در کشور‌های خارجی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،
 سیدمحمد بطحایی در گردهمایی آموزشی ناظران مدارس غیردولتی گفت: برگزاری این اردو‌ها به دلیل مشکلاتی که برای دانش آموزان ایجاد کرده و تبعاتی که برای آموزش و پرورش دارد ممنوع شده است.

وی به مشارکت بخش خصوصی در آموزش دانش آموزان اشاره کرد و افزود: مدارس غیردولتی فرزند ناخوانده بخش دولتی نیستند و همه ما یک خانواده هستیم که وظیفه تعلیم و تربیت فرزندان کشور را بر عهده داریم و نگاه جداسازی بخش غیردولتی از دولتی نگاه تخریب کننده است.

وی گفت: نظارت بر مدارس غیردولتی که به صورت جدی دنبال می‌شود در بخش دولتی نیز در حال تقویت است و نظام نظارت باید به عنوان رکنی از مدیریت در نظام آموزش و پرورش تقویت شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ناظر باید بداند چه چیزی را نظارت می‌کند و آثار این نظارت بر سایر مؤلفه‌های مدیریت چگونه خواهد بود و اگر به این مسائل توجه نشود نظارت به بازدید تصادفی منجر می‌شود که تجربه ناموفق آن را زیاد داریم.

بطحایی گفت: مدیر وظیفه نظارت بر عملکرد مدرسه را بر عهده دارد و آن چه که می‌تواند اطمینان کامل را ایجاد کند که برنامه‌ها در مدرسه مطابق آنچه که باید باشد انجام می‌شود توسط مدیران مدارس باید پیگیری شود و شایستگی مدیران در این عرصه تأثیرگذار است برهمین اساس تمرکز ما بر ارتقای شایستگی‌های مدیران مدارس است.
شرکت دانش آموزان در آزمون های خارج از کشور هیچ رتبه و جایگاه علمی را برای دانش آموز احراز نمی کند
به گزارش گیتی آنلاین طبق گزارش ذوالفقاری، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی استعدادهای درخشان گفت: شرکت دانش آموزان در آزمون های خارجی از کشور هیچ رتبه ای به لحاظ نخبگانی و استعدادهای درخشان برای دانش آموزان ایجاد نمی کند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: