پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۰
سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در مسیر کاروان های اربعین خبرداد
استانهای جنوب غرب تا شمال غرب شامل خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، همدان و زنجان و کشور عراق شامل شهرهای زیارتی و مسیر کاروانهای اربعین با وزش باد شدید و در برخی نقاط بخصوص در جنوب غرب و نوار غربی و عراق توام با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.


به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پورتال سازمان هواشناسی کشورسازمان هواشناسی کشور،
 با نزدیک شدن تدریجی سامانه فعال هواشناسی و گذر شرایط ناپایدار جوی، وضع هوای کشوردر طی امروز و جمعه به شرح زیر پیش بینی میشود:
وزش باد: 
طی امروز و روز جمعه وزش باد شدید در استانهای ساحلی دریای خزر و استان اردبیل . سرعت باد لحظه ای در برخی نقاط بخصوص برخی شهرهای اردبیل به بیش از 100 کیلومتر برساعت میرسد. در این شرایط خیزش گردوخاک محلی و احتمال شکستن درختان و آسیب به خطوط انتقال نیرو وجود دارد. همچنین استانهای جنوب غرب تا شمال غرب شامل خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، همدان و زنجان و کشور عراق شامل شهرهای زیارتی و مسیر کاروانهای اربعین با وزش باد شدید و در برخی نقاط بخصوص در جنوب غرب و نوار غربی و عراق توام با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود. استفاده از عینکهای محافظ و ماسک تنفس برای حفظ سلامتی توصیه اکید میشود. 
شایان ذکر در نوار غربی و جنوبغربی ایران شامل ایلام، کرماشاه و خوزستان و همچنین مسیر کاروانهای زیارتی در عراق طی بعد از ظهر امروز و روزجمعه گاهی با وقوع توفان تندری خواهد بود که پیامد آن باد شدید لحظه ای و تشدید خیزش گردوخاک و همچنین رگبار موقت باران خواهد بود.
بارش باران یا رگبار و رعدو برق:
وقوع بارش باران و گاهی با رگبار و رعدوبرق ناشی از توفان تندری طی بعد از ظهر پنجشنبه و جمعه در نوار غربی و جنوب غرب شامل استانهای کردستان، ایلام، کرمانشاه و خوزستان و مسیر کاروانهای زیارتی که در برخی نقاط به سبب شدت موقت بارش میتواند منجر به سیلاب محلی گردد. 
تغییرات دما:
هوای گرم در غرب ، شمال غرب و نوار شمالی کشور تا ظهر جمعه تداوم داشته از بعدازظهر جمعه با نفوذ جریانهای سردشمالی کاهش محسوس دما در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی ، کردستان ، کرمانشاه ، زنجان ،قزوین، همدان و مرکزی حدود7 تا 10 درجه می باشد و در استانهای اردبیل، گیلان و مازندران حدود 10 تا 15 درجه رخ خواهد داد. 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: